♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Astro Mike'tan Büyük Hayallere Dair Umut Dolu Bir Kitap : Astronot

April Yayınlarından bilim ve bilim kurgu sevenlere müjde var. Mike Massimino'nun 2016 yılında yayımlanan ve New York Times çoksatan listelerine girmiş müthiş hayat öyküsü “Spaceman: An Astronaut's Unlikely Journey to Unlock the Secrets of the Universe” artık Türkçede! Deniz Öcal’ın dilimize kazandırdığı “Astronot” evrenin gizemlerini çözen Mike Massimino'nun olağanüstü hikâyesi.  Massimino size astronot tulumunu giydirip fermuarını çekiyor, artık yer çekiminin olmadığı bir maceranın parçasısınız. Astronot Mike Massimino'nun öyküsü, uzayın bilinmeyen sırlarını konu edindiği kadar önemli hayat dersleri içeren, iyi bir ekibin ve çok çalışmanın değerini vurgulayan bir el kitabı; azmin zaferinin hikâyesi. Kitabı merakla beklerken pası da bültene atayım.

Saatte 28 bin km hızla giden dev bir rokete bağlısınız. Gece ile gündüzü tek bakışta ayırabiliyorsunuz. Ve biliyorsunuz, bu turistik bir seyahat değil. Hubble Teleskobu size emanet! En ufak hatanız bize çok pahalıya patlar. Uzayın sırları çözülmeyi bekliyor.

Mike Massimino size astronot tulumunu giydirip fermuarını çekiyor, artık yer çekiminin olmadığı bir maceranın parçasısınız. 

"Her astronot neslinin bir anlatıcıya ihtiyacı vardır. Mizahı, tutkuyu, hayalleri kaleme alacak bir isme. Mike Massimino o anlatıcı. Mike Massimino o astronot."
Neil Degrasse Tyson

"Çok çalışmanın sizi uzaya bile nasıl taşıyacağını, diplerden başlayıp yükseklere çıkan bir insandan okuyun." 
Bill Nye the Science Guy  

"Astronot'u okuyun ve imkansıza ulaşmak için ilham ve cesaretle dolun." 
Brian Greene 

Uzaydan ilk tweeti atan Astro Mike’tan büyük hayallere dair umut dolu bir kitap. Azim ve cesaretin insanı ve evreni değiştirmesinin benzersiz hikâyesi: Astronot.

Astronot / Mike Massimino
Orijinal Adı: Spaceman
Çeviri: Deniz Öcal
Kategori: Otobiyografi
April Yayıncılık, Şubat 2020
Sayfa Sayısı: 280
Etiket Fiyatı: 28 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template