♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Genç Öykücü Emir Çubukçu’dan Öyküler: Günün O Belirsiz Vaktinde

Can Yayınları okurları 1988 doğumlu genç bir öykücü ile tanıştırıyor. Emir Çubukçu’nun ilk öykü toplamı “Günün O Belirsiz Vaktinde” raflarda…

Delirebilmek için, normal halimizden başka bir şeye ihtiyacımız yok…

“Canavarlar çıkıp gitti parmaklarımın ucundan. Anıları kaldı yalnızca. Benim yazamamam, anlatacak bir şey bulamamam kaldı. Yaşamımın son demi dediğim şu anlamsız zamanı anlamlandıramamam kaldı. Yıllar önce bittiğini fark etmeden bitirdiğim bir hikâyenin, son olduğunu bilmeden koyduğum o noktanın titreyen ışığı kaldı sonra içimde.”

Günün O Belirsiz Vaktinde, genç öykücü Emir Çubukçu’nun ilk kitabı. Ama daha baştan oturmuş bir anlatımı, öyküye yönelik sağlam bir bakışı var Çubukçu’nun. Anlatımındaki açıklığı, toplumsal sorunlara yönelik dikkatli ve eleştirel tutumu, onu yakıcı sorunlarla boğuşan son dönem gençliğimizin sözcülerinden biri kılıyor. Çubukçu’nun öyküleri, özellikle güncel sorunların önümüzdeki dönemde öyküye nasıl yansıyacağı konusunda fikir veriyor. 

EMİR ÇUBUKÇU, 1988’de İstanbul’da doğdu. İtalyan Lisesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. 2012’de konservatuvardan iki arkadaşıyla birlikte Tiyatro D22’yi kurdu. Meslek hayatına bu kurumda oyuncu ve yönetmen olarak devam ediyor. 

GÜNÜN O BELİRSİZ VAKTİNDE / Emir Çubukçu  
Tür: Öykü 
Sayfa sayısı: 135 Sayfa
Fiyatı: 13 TL
Yayın tarihi: 9 Mayıs 2017

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template