♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Arzu Gençosman’dan Kanserli Çocuklar için Şiirler : Bin Gölge Bir Ayna

4 yaşında okuma-yazmayı kendi kendine öğrenen ve 8 yaşında şiir yazmaya başlayan edebiyat dünyasının genç şairi Arzu Gençosman’ın, gelirinin tamamını kanserli çocuklara ithaf ettiği kitabı "Bin Gölge Bir Ayna" yayınlandı. 

Kanserli bir çocuğun gözünün içine baktığında "Keşke yardım edebilsem" diye içinden geçirdiği yıllarda kurduğu hayali gerçekle buluşturan genç şair; “8 yaşımdaydım ve bir hayal kurdum; Çocuklar ölmüyordu, hastalansalar da elbet bir gün iyileşiyorlardı. Kanser bile onları zamandan koparmaya yetmiyordu. İçinde yaşadığımız dünyayı değiştiremezdim belki ama; dünyamı ve o çocukların dünyalarını değiştirebilirdim.”dedi. Uzun zamandan beri yazdığı şiirlerini bu kitapta toplayan Gençosman, “Bin Gölge Bir Ayna”da kanserli çocuklar için bir araya getirdi. 

Şiir yazarken resim de çizmeye başlayan ve kendini bu alanda da geliştiren yetenekli şair Arzu Gençosman, kitabının ön ve arka kapak resimlerinin de kendine ait olduğunu ifade etti. Kendi duygularının her zerresini bir çocuğun umudu olmasına yönelik yaptığı çalışmalara adayan Gençosman, çalışmalarının en önemli parçası olan "Bin Gölge Bir Ayna" isimli şiir kitabını başta D&R ve İdefix olmak üzere, online mecralarda satışa sundu.

Arzu Gençosman Kimdir? 
1988 yılında Bursa’da doğdu. 3-4 yaşlarında okuma-yazmayı kendi kendine öğrendi. 8 yaşında şiir yazmaya başladı. Çok küçük yaşlarda bale ve piyano eğitimleri aldı ve okul yıllarında müzik ve tiyatro ile ilgilendi. 12 yaşında okuduğu okulun düzenlediği şiir yarışmasında birincilik ödülü aldı. Kimya mühendisliği lisans eğitimi esnasında bilim, sanat ve felsefe bütünlüğünü sağlamak ve korumayı esas alarak resimle bireysel olarak ilgilenmeye başladı. Bilinç akışı ile soyut resimler yapan Arzu Gençosman, lisans dönemi ve sonrasında tiyatro ile aktif olarak ilgilendi. 2012 yılında ilk kısa film senaryosunu yazdı. Oyunculuk eğitimleri aldı. 2016 yılı itibariyle küçük soyut hikayeler yazmaya başlayan Genosman, yine aynı yıl içinde “Bin Gölge Bir Ayna” adındaki ilk şiir kitabını çıkararak gelirleriyle kanserli çocuklara umut olmayı hedefledi. Halen Yeditepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisansına devam etmektedir.

Bin Gölge Bir Ayna / Arzu Gençosman
Yayınevi : Ceren Yayınevi
Sayfa Sayısı: 56
12,00 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template