♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Cemaat Yapılanması : İmamların Öcü

Kırmızı Kedi’nin gündemi belirleyen araştırma kitapları hız kesmiyor. “İn”, “Kayıp Sicil” “ve “Mahrem”le yılın en çok konuşulan kitapları serisine bu ay da “İmamların Öcü” ekleniyor. Gazeteci Yavuz Selim Demirağ’ın Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki Cemaat yapılanmasını, dünü ve bugünüyle gözler önüne serdiği kitap hafta sonunda raflarda…

Gazeteci-yazar Yavuz Selim Demirağ, bugüne dek girilmemiş bir alanda cesur adımlar atıyor. İmamların Öcü, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki Cemaat yapılanmasını, dünü ve bugünüyle gözler önüne seriyor. Uzun süre iktidarın nimetlerinden faydalanan “Paralel Yapı”nın polis, yargı, medya, bankacılık ve eğitimle ilgili çalışmaları giderek aydınlanırken, Demirağ hâlâ karanlıkta kalan bir noktaya ışık tutuyor. “Peki ya TSK?” diyen yazar, milli güvenlik meselesi haline gelen büyük tehlikeye dikkat çekiyor.

İmamların Öcü, Harp Okulları’ndaki örgütlenmeden Balyoz kumpasına, Atatürkçü-vatansever subay ve öğrencilerin tasfiyesinden şaşırtıcı ifade tutanaklarına, Casusluk davasından TSK’daki Cemaat soruşturmasına dek, adı konmamış bir savaşın tarihini yazıyor.

Yavuz Selim Demirağ’dan, “TSK içindeki ‘paraleller’ nasıl tespit edilecek?” sorusunu gündeme getiren ve şaşırtıcı yanıtlar veren bir kitap.

Dizisi : Araştırma / İnceleme
Yazan : Yavuz Selim Demirağ
Sayfa : 260
Fiyatı : 20 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template