♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Dream Theater 31 Temmuz’da KüçükÇiftlik Park’ta!

29 yıl önce New York’ta kurulan progressive metal müziğin efsane grubu Dream Theater, “A Long For The Ride” turnesi kapsamında 31 Temmuz Perşembe akşamı KüçükÇiftlik Park’ta olacak!

Yaşamdaki gerçeklikleri yansıtan şarkı sözleriyle milyonları etkisi altına alan, progressive metal müziğin tartışmasız en büyük temsilcisi Dream Theater ikinci kez Türkiye'de konser vermiş olacak...

Berklee’de okuyan bas gitarist John Myung, gitarist John Petrucci ve davulcu Mike Portnoy tarafından kurulan grup, Kevin Moore’un katılmasıyla tamamlanarak 1985 yılında “Majesty” adıyla müzik hayatına başladı. Aynı isimli başka bir grup olması nedeniyle isimlerini ‘Dream Theater’ olarak değiştirdikten sonra ilk albümleri ‘When Dream and Day Unite’ı 1989 yılında çıkardı. Dream Theater’ın en büyük özelliklerinden biri olan her şarkının kendine özgü bir hikayesinin olması da bu ilk albümle başladı. Dünyanın en yetenekli virtüözlerinden oluşan kadrosu ve progressive müziğin yeniden yükselişini sağlamalarıyla tanınan Dream Theater, müziğinde rock ve heavy metali, jazz temelleriyle birleştirerek progressive metalde yeni bir yol açtı. 

2009 yılında yine KüçükÇiftlik Park’ta sahne alanan Dream Theater, beş yıllık bir aradan sonra, “A Long For The Ride Turnesi” kapsamında, Vera Müzik ve Uru Group organizasyonuyla hayranlarını bir kez daha müziğin eşsiz yolculuğuna çıkaracak. 

Tarih: 31 Temmuz 2014, Perşembe, 21.00
Yer: KüçükÇiftlik Park

Bilet Satış Noktaları: 
Biletix
(Etkinlik günü) KüçükÇiftlik Park Ana Gişe – Tel No: 212 247 71 12

Bilet Fiyatları:
Vip - 280 TL
Sahne Önü Erken Giriş - 209 TL
Sahne Önü - 179 TL
Normal - 97 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template