♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Gülcemal

Sevilen oyuncu Peker Açıkalın’ı yeniden sinema izleyicisiyle buluşturan komedi “Gülcemal”, 18 Nisan’da gösterime giriyor...

Özgür Selvi’nin yönettiği filmde Açıkalın’a Merve Sevi, Levent Tülek, Cem Kılıç, Haldun Boysan, Mehtap Bayrı, Hüseyin Elmalıpınar, Emre Melemez ve Yılmaz Gruda eşlik ediyor. 

Doğada yalnız ve kendi halinde bir hayat yaşayan Gülcemal'in kaderi daha önce hiç görmediği babasından kalan mirasla bir anda değişir. Gülcemal'i kandırıp mirası elinden almaya çalışan Şahbaz ailesi çok geçmeden zor bir hedefle karşı karşıya olduklarını fark ederler. Mirası almak için İstanbul'a gelen Gülcemal kendisini komik, eğlenceli, çılgın, kıpır kıpır, tehlikeli bir maceranın içinde bulur.

Söz konusu iş olduğunda fazla seçici davrandığını söyleyen Merve Sevi, uzun zamandır sinema ve televizyondan uzak... Zamanının büyük çoğunluğunu senaryo okuyarak geçirdiğini; ancak içine sinen bir hikâye ile karşılaşmadığını belirtiyor. Doğru zamanda doğru projede yer almanın kendisi için önemli olduğunun altını çizerek “Şu anda hiçbir projenin tutup tutmayacağının garantisi yok. Seçici olmazsam hayal kırıklığı yaşarım. Az olsun öz olsun.” diyerek filmde, genç başarılı ve enerji dolu bir avukatı canlandırıyor. Gülcemal’in hikâyesini ve canlandırdığı karakterin enerjisini çok sevdiğini söyleyen oyuncu, rolü kabul etmesinde Peker Açıkalın’ın varlığının da bir hayli etkili olduğunu vurguluyor. Ki onun da uzun aradan sonra sinemaya dönmüş olması, film hakkında paylaşılan ender bilgilerden... İkiliyi ne kadar sevdiğimiz tartışılabilir ama popüler isimlerle enerjik ve eğlenceye açık bir kadro kurulmuş... Yönetmeni de senaristi de daha önce duymadığımızı da ekleyelim... Her sahnesi klişe bir güldürü denemesiyle karşı karşıya olduğumuzu gördüğümüz fragman herhangi bir komik sahne de içermiyor... Bildik esprilerle oyuncu kadrosunu sevenler için tv filminden hallice vasat bir seyirlik... Televizyonda gösterilse daha çok izlenir...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template