♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Tremain’den Çarpıcı ve Tedirgin Edici Karşılaşmalar: Sınıraşımı

2010 yılında kadınlar tarafından Wall Street Journal'in en iyi kitaplardan biri seçilen ve Man Brooker Ödülü listesinde yer alan Sınıraşımı, çarpıcı ve tedirgin edici karşılaşmaların hikâyesini anlatıyor.

Londralı zengin antikacı Anthony Verey, hayran olduğu kız kardeşi Victoria ve suluboya ressamı Kittynin peşinden gittiği Fransanın güneyinde hayallerinin evini bulduğuna inanır. Bu güzel taş ev, ailelerinden kalan mirası paylaşamayan, ömür boyu sakladıkları dehşet verici bir sırrın katılaştırdığı iki yaşlı Fransız kardeşe, Aramon ile Audruna aittir. Evi satın almak isteyen Vereyin bu hayali hem kendisinin hem de Fransız kardeşlerin hayatlarını beklenmedik, trajik bir çizgiye çekecektir. İki farklı kültürün, farklı kardeşlerin, aile sırlarının, yabancılarla yöre insanlarının, tatlı hayallerle vahşi gerçeklerin, zenginlikle cinselliğin durmaksızın birbirlerinin sınırlarını aştığı, şaşırtıcı bir roman: Sınıraşımı.

"Büyük özeniyle dikkat çeken psikolojik bir gerilim... Tremain bir cennet köşesindeki derin huzursuzluğu açığa çıkarıyor ve edebi ustalığıyla sıradan hayatların yüzeyinin altındaki büyük rahatsızlıkları göz önüne seriyor."
-The Independent-

"Tremain okurlarını bacaklarından yakalayıp uçurumdan sallandırıyor. Her şeyi ayrıntılarıyla gösteriyor ve kaçmamıza fırsat vermiyor." 
-The New York Times Book Review-

Özgün Adı: Trespass
296 sayfa
ISBN 978-605-4764-91-4
22 TL 
Kırmızı Kedi etiketiyle bütün kitapçılarda!

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template