♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Emre Aydın’dan Yeni Albüm: Eylül Geldi Sonra

Rock müziğin güçlü sesi Emre Aydın yeni albümü “Eylül Geldi Sonra” ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Yeni albümünde ağırlıklı olarak kendi şarkılarına yer veren Emre Aydın; Sezen Aksu ve Nazan Öncel’in de iki unutulmaz şarkısını yeniden seslendirdi. 
Afilli Yalnızlık, Git, Hoşcakal, Son Defa, Beni Biraz Böyle Hatırla, Soğuk Odalar, Bu Yağmurlar gibi bir çok şarkısıyla milyonların kalbini fetheden Emre Aydın, 4. solo albümü “Eylül Geldi Sonra “ ile yine adından sıkça söz ettirecek.

Çıkardığı tüm albümler ile satış rekorları kıran Türkçe Rock Müziğin güçlü ismi Emre Aydın, yeni albümünün stüdyo kayıtlarını İsveç’te tamamladı.  Düzenlemelerde Mustafa Ceceli ve Mats Valentin ile çalışan Emre Aydın; 10 şarkılık albümde 8 şarkının da söz ve müziğini yaptı. Sezen Aksu’nun “Belalım” ve Nazan Öncel’in “Geceler Kara Tren” şarkılarını da kendi yorumuyla seslendiren Emre Aydın, yeni albümüyle yine hayranlarının gönlünü fethedeceğe benziyor. 

2008 yılında MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde Türkiyenin En İyi Sanatçısı seçilen, ardından Liverpoolda yapılan finalde 21 ülkenin birincisini geride bırakarak “Avrupanın En İyi Sanatçısı” ödülüne layık görülen Emre Aydın'ın şarkıları dijital ortamda da 100 milyon adetin üzerinde hit almış durumda. 

“Eylül Geldi Sonra “ Emre Aydın'ın kurduğu 565 Müzik Yapım ve DMC işbirliği ile müzik raflarındaki yerini aldı.

MTV ödülleri konusunda kimsenin kafası rahat değilken, sürekli gündeme getirilmesi ilginç... İlk solo albümüyle herkesi fetheden Aydın'ın dördüncü albümü, rock müzikle bağlarını tamamen koparan şarkılardan oluşuyor... İyi söz yazabilen birinden, nabza şerbet işler çıkaran ve risk almayan bir adama dönüşen Aydın stüdyo kayıtlarını İsveç'te yapmış olsa da, kafasının eskide kaldığını göstermiş... 10 şarkılık albümde öne çıkan bir şarkı olmadı benim için... Udlar, kemanlar derken alaturka seğiren, önceki albümlerinden farklı olmayan bir eylül yaratmış Aydın... Eylül geçen yılda gelmişti, bu yılda geldi geçti ne fark yaratmış ki desek yanlış olmaz... Çok satacak, çok dinlenecek ama içi boş bir albüm olarak gelip geçecek...


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template