♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Heather Davis’ten Aşk, Dostluk ve Olgunlaşmaya Dair: Sen Nereye Ben Oraya

On yedi yaşındaki Holly, erkek arkadaşı Rob’u korkunç bir araba kazasında kaybettikten sonra, zaten yeterince zor olan yaşamına eklenen yeni sorunlar ve sorumluluklarla başa çıkmaya çalışmaktadır.

Annesi yeterince para kazanabilmek için iki işte birden çalıştığından, Holly bir yandan küçük kız kardeşi Lena’ya, bir yandan da Alzheimer hastası büyükbabası Aldo’ya bakmakla ve okula gitmekle yükümlüdür.

Gündelik yaşamının koşuşturmacasında, Rob’un hayaletinin her an kendisini izlemekte olduğunun farkında değildir. Ancak Büyükbaba Aldo, bir şekilde Rob ile iletişim kurabilmekte, bu genç adamın yaşamı ve ölümüne dair sis perdesini kaldırmaya uğraşmaktadır.

Diğer taraftan, Rob’un en yakın arkadaşı Jason da Holly ile yakınlaşmanın yollarını aramaktadır. İki gencin arasındaki yakınlaşmanın nereye varacağını bazen merak, bazen kızgınlıkla izleyen Rob, eski kız arkadaşı ile en yakın dostunun arasında doğabilecek aşk karşısında çaresizdir.

Holly ve Jason arasında neler olacak? Holly, kendisine nasıl bir gelecek kurmaya karar verecek? Ve Rob, bir hayalet olmaya mahkûm edildiği bu yaşamdan nasıl ayrılacak?

Sen Nereye Ben Oraya, heyecan verici kurgusu, yalın anlatımı ve farklı bir olgunlaşma yolculuğuna çıkmış ilgi çekici karakterleriyle, genç okurlara keyifli ve düşündürücü bir okuma vaat ediyor.

“Üç gencin iç dünyalarını keşfe çıkarken gitgide büyüyen duygusal yoğunluğu incelikle yansıtan, dokunaklı ve sonunda epey sarsıcı bir hayalet öyküsü.”
Kirkus Reviews

Yeni Tanışanlar İçin Heather Davis
Gençlik yıllarında belgesel sinemacı olma hayalleri kuran ABD’li yazar Heather Davis, ani bir kararla yerleştiği Alaska’da aşçılık yapmaya, bir yandan da karikatür çizmeye ve öyküler yazmaya başladı. İlk öyküsü 1999 yılında Cricket isimli dergide yayınlanan yazar, sonraki yıllarda öğretmenlik yapmaya başladı ve gençlik edebiyatına odaklanarak, öğrencilerine hitap edebilecek öyküler kaleme aldı. Kitaplarında esrarengiz ve doğaüstü unsurları genç karakterlerin kendilerini arayış öyküleriyle harmanlayan Heather Davis’in Never Cry Werewolf isimli romanı 2009 yılında yayınlandı ve pek çok dile çevrildi. 2010 yılında yayınlanan ikinci kitabı The Clearing’i, 2011 yılında Sen Nereye Ben Oraya izledi. Ödüllü yazar Heather Davis, ülkesinde özellikle gençlerden oluşan sıkı bir takipçi kitlesine sahip.

Özgün Ad: Wherever You Go
Özgün Dil: İngilizce
Çevirmen: Işıl Ertaş Şentürk
Yayın Tarihi: Kasım 2013
ISBN: 978-605-374-442-9
Sayfa Sayısı: 368
Fiyat: 23,00 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template