♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: The Counselor / Danışman

Richard  Roeper’in  “Elmas gibi parlıyor, keskin bir bıçak gibi kesiyor.” sözleriyle övdüğü "The Counselor", "Danışman" adıyla 29 Kasım'da seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Pulitzer ödüllü yazar Cormac McCarthy’nin senaryosunu yazdığı filmin yönetmen koltuğunda Ridley Scott oturuyor... “No Country For Old Men” ve “Child of God”dan tanıdığımız McCarthy ilk kez senaryo yazarlığına soyunmuş ve Scott, yazarın kendine özgü zekası ve mizah anlayışını, saygın bir avukatın  uyuşturucu dünyası ile flörtünün kontrolden çıkışını anlatan kabus dolu bir senaryoyla bir araya getirmiş... Oyuncu kadrosu da hayli güçlü olunca daha prodüksiyon aşamasında başyapıt adayı olarak anılmaya başlanmıştı. Michael Fassbender, Javier Bardem, Brad Pitt, Penelope Cruz ve Cameron Diaz beşlisinin güç birliği merak konusu...

Uyuşturucu işine karışan bir avukat, işlerin sarpa sardığını görünce geri çekilmek ister fakat artık çok geçtir. Olaylar onun boyunu çok aşmıştır...  İki cümlelik özetin daha fazlasına rastlamak zor ama çokta umursamıyoruz...  Ridley Scott, filmi  “Zekice  anlatılan,  bir  yandan  vahşice  ama  insanda  acıma  hissi  de uyandıracak olan Danışman, kişiyi yanlış yola iten kaderinin anlatıldığı, ders verici bir öyküdür.Bulaşmamaları gereken işlere bulaşan insanlar hakkında.” diye özetliyor. 

McCarthy ve Scott ortaklığından iyi birşey çıkması yüksek olasılık... Beşliyi de onlara ekleyince meraklanmamak için hiç bir sebep görünmüyor... Yılın en çok merak edilesi filmlerinden biri desek yanlış olmaz... Beylik cümlelerle süslü fragmanın biraz antipatik durması da pek sorun değil... Tek sorun McCarthy’nin senaryo mu yoksa roman uyarlaması mı yazdığı... Roman gibi kurgulamışsa dağınık ve temposuz bir filmle karşılaşarak hayal kırıklığı yaşamamız da süpriz olmaz... "Günah bir tercihtir" sloganıyla pazarlama haliyle, Bardem'in o tuhaf saçlarını da eklersek sanki fiyasko olacak gibi...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template