♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Hercules The Legend Begins

Herkül efsanesini köklerine inerek anlatan “Hercules: The Legend Begins”in ilk afişi ve fragmanı görücüye çıktı...

Sinemanın vazgeçemediği kaynaklardan biri olan ve son dönemde kitaplarla dizilerin tarihi kahramanlarla doğa üstü yartatıklara yer vermesinin gazıyla kotarılan yapım dört kişilik bir senaryo ekibince hazırlanmış... Daniel Giat ve Giulio Steve’in adlarını ilk kez duyuyoruz... 2011 yapımı “Conan”dan Sean Hood ise senaryo kadrosunun ağır topu olarak görünüyor... Dördüncü isim, aynı zamanda filmin yönetmen koltuğunda oturan Renny Harlin... Son olarak “The Dyatlov Pass Incident” ile sinemalarda ağırladığımız Finlandiyalı yönetmen, nihayet filomgrafisinin alameti farikası olan türe dönmüş... Beş filmdir vasatı aşamayan Harlin, dişine göre bir film bulmuş gibi... Herkül’ü “Alacakaranlık” serisinin Emmet Cullen’i olarak tanıdığımız Kellan Lutz canlandırırken, Scott Adkins, Liam McIntyre, Liam Garrigan, Jonathon Schaech, Roxanne McKee, Gaia Weiss ve Rade Serbedzija ona eşlik eden isimler... 
Yayınlanan resmi sinopsise göre konu şöyle;

M.Ö. 1200’de Antik Yunan’da bir kraliçe Zeus’un kralın zalim hakimiyetini devirecek bir oğul sahibi olma ve zor bir dönemden geçen ülkeye huzur getirme arzusuna dayanamaz. Ama bu prens yani Herkül gerçek kimliğine ve kaderine dair hiçbir şey bilmemektedir. Tek bir şey ister: Girit Prensesi Hebe’nin aşkını. Ancak Hebe ağabeyine vaat edilmiştir. Herkül daha büyük bir amacı olduğunu öğrenince bir seçim yapmak zorunda kalır: gerçek aşkıyla kaçmak mı yoksa kaderini yerine getirip dönemin en büyük kahramanı olmak mı. En büyük efsanelerden birinin arkasındaki hikaye bu aksiyon dolu destanda gözler önüne seriliyor.

“300”ün estetiği ile “Gladyatör”ün senaryo işleyeşinin karışımı gibi görünen üç dakikalık fragman pek tat vermiyor... Dizi fragmanına benzemesi de cabası... Dwayne Johnson’ı Herkül rolünde izleyeceğimiz, Brett Ratner’ın yönettiği “Hercules: The Thracian Wars” ile pişti olan filme göre daha zayıf kaldığı da ortada... İki Herkül’den birini tercih edeceksek seçimimiz şimdiden belli... Anlaşılan Harlin’in iyi filmle geri dönüşü yine başka bahara... Tam tarihi netleşmese de Mart 2014’te Amerika’da vizyon görecek filmin bizdeki akibeti ise şimdilik belirsizliğini koruyor...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template