♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Gravity / Yerçekimi

Yapım aşamasından itibaren merakla beklenen, izleyicileri uzayın acımasız ve uçsuz bucaksız derinliklerine çeken gerilim “Gravity”, “Yerçekimi” adıyla 11 Ekim’de gösterime giriyor.

Alfonso Cuarón’un Jonás Cuarón ile birlikte kotardığı senaryoyu peliküle aktardığı “Gravity”, Sandra Bullock ile George Clooney’i bir araya getiriyor... İkiliye Ed Harris sesiyle eşlik etmiş... Önemli isimlerde künyeye adını yazdırmış... Bir çok defa Oscar’a aday olmuş görüntü yönetmeni Emmanuel Lubezki, “Alice in Wonderland” ekibinden Andy Nicholson ve Mark Sanger, “Harry Potter” serisinin kostüm tasarımcısı Jany Temime, “The Dark Knight”tan Timothy Webber ve oscarlı özel efektçi Neil Corbould ile göz kamaştıran bir künyeye sahip film Londra’daki Shepperton Stüdyolarında çekilmiş...

Filmde Bullock ilk uzay görevindeki zeki tıp mühendisi rolunü, George Clooney ise son görevine çıkan tecrübeli astronot Matt Kowalsky rolünü canlandırıyor. Önceleri son derece normal görünen görevde felaketin başgöstermesiyle uzay gemisi harap olmuş, Stone ve Kowalsky tamamen yanlız kalmışlardır. Birbirlerinden başka hiç bir dayanakları kalmayan ikili uzayın derinliklerinde kaybolmuşlardır. Derin sessizlik onlara Dünya ile bütün ilişkilerinin kesildiğini ve kurtulma şanlarının kalmadığını söylerken, korkuları paniğe dönüşürken her nefesleri de çok az kalan oksijenlerini tüketmektedir. Eve dönmenin tek yolu belki de uzayın daha da derinliklerine inmektir.

Künyesine zaten laf yok, fragmanlara bayıldık, bilim kurgu olsun çamurdan olsun dediğimiz dönemde gelen ve daha ilk tanıtımından itibaren ağzımızı sulandıran filme kavuşmak için gün saymayalım da ne yapalım... Kaldı bir diyor, kavuşma anını bekliyoruz...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template