♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Percy Jackson Sea of Monsters / Percy Jackson: Canavarlar Denizi

Çok satar ergen roman serisi Percy Jackson uyarlamasının ikinci filmi “Percy Jackson: Sea of Monsters”, “Percy Jackson: Canavarlar Denizi” adıyla 16 Ağustos’ta vizyona giriyor...

Deniz Tanrısı Poseidon’un oğlu Percy Jackson’ın maceraları devam ediyor. İlk filmde güçlerini keşfeden ve annesini kurtarmak için arkadaşlarıyla uzun bir yolculuğua çıkan Percy, kendini kahraman gibi hissetmiyor, ona şansın yardım ettiğini düşünüyordur. Percy, canavar bir üvey kardeşi olduğunu öğrenince, Poseidon’un oğlu olmanın bir lanet mi yoksa şans mı olduğunu merak eder. Percy ve arkadaşları yarı tanrıları kurtarmak için sihirli Altın Post’u bulurlar. Macera yolculukları onları Washington’ın Florida eyaletine göürür. Çok tehlikeli sularda mücadele etmek zorunda kalan Percy ve ekibi, insanların Bermuda Şeytan Üçgeni dedikleri yere yani “Canavarlar Denizi” ne girerler. Percy Jackson, Titan saldırıları ve mistik varlıklarla dolu bu yolculukta uyanmakta olan eski bir şeytanı durdurmak zorundadır. Çok tehlikeli sularda mücadele etmek zorunda kalan Percy ve ekibi, insanların Bermuda Şeytan Üçgeni dedikleri yere yani “Canavarlar Denizi” ne girerler… Ateş üfleyen bir boğayla, korkunç deniz canlılarıyla, tek gözlü devlerle savaşırlar. Kaçmak için tırmanmaları gereken kazıklar Percy’nin ulaşamayacağı kadar yüksektir. Soluksuz macera da tam burada başlar…

Filmin başrol oyuncusu Logan Lerman: “Genç oyuncuların aynı sette olması oldukça eğlenceliydi. Ilk filmde zaten çok iyi bir enerjimiz oluşmuştu ve yeni filmi dört gözle bekliyorduk. Filmin hayranlarına ve “Percy Jackson”ı beğenen herkese teşekkür ediyorum.” diyor. “Bu filmin başlangıcında, Percy’nin gücüne güvenerek yaşamadığını görüyoruz. Percy Yunan Tanrısı Poseidon’un baskısı altında olduğunu hissediyor ve sonra bir erkek kardeşi olduğunu öğreniyor. 

Yönetmen Thor Freudenthal “Percy’nin Half-Blood Kampını savunmak için karşısında durması gereken çok fazla şey var ve Kahraman olduğunu kendine kanıtlamak zorunda. Babasından uzak büyüyen Percy, evini korumak ve kahramanlığını kanıtlamak içi yanında sadece arkadaşlarıyla birlikte savaşmak zorunda.” diyor. 
Annabeth Chase karakteriyle geri dönen Alexandra Daddario, Athena’nın kızı yarı tanrıyı canlandırıyor. “İlk filmde tüm kötülüklerin kahramanı olan ve gerçek hayatta asla karşılaşamayacağınızı bir karakteri canlandırıyordum ancak Canavalar Denizi’nde Annabeth’in hassas taraflarını görüyoruz. İlk başlarda çok sert olsa da sonradan içindeki hassas duyguları görüyoruz.” diyor. 

“İlk filmde Zeus’un ışık küresini çalan Luke, Canavarlar Denizi’nde bu macerasına kaldığı yerden devam ediyor. Babasına isyan eden Percy çok sinirli ve öfkeli, Tanrılara gerçek patronun kim olduğunu göstermek istiyor ve bu uğurda herşeyi yapıyor.” diyor Logan.

Harry Potter serisinin başarısından sonra başlayan yeni ergen kahraman filmleri serisini tutturabilme denemelerinin başarılı sonuçlanan örneklerinden Percy Jackson, perdeyi 2010 yılında “Şimşek Hırsızı” ile açmış ve büyük beğeni toplamıştı... Derli toplu anlatımı, temposu ve mitolojik kahramanları perdeye yansıtma başarısıyla öne çıkan filmin yönetmeni de bizzat Potter serisinin yönetmeni Chris Columbus’tu zaten... Bu kez teknik ekipte değişikler mevcut... Senaryoyu uyarlayan isim bu kez işinin ehli bir isim... Son olarak “Arrow”un senaryo ekibinde yer alan, dizilerin yaratıcı ekiplerinden aşina olduğumuz Marc Guggenheim... Yönetmen koltuğunda ise “Diary of a Wimpy Kid” uyarlamasıyla geçer not alan Thor Freudenthal oturuyor... Künyeyi kuvvetlendiren ikili kağıt üzerinde hayli umut verici görünüyor... Logan Lerman, Alexandra Daddario, Douglas Smith ve Leven Rambin de oyuncu kadrosunun başı çeken isimleri... Fragmandan görünen Columbus ile atılan ilk adımın daha da ileriye gittiği... Stüdyonun hesabı tutmuş gibi görünüyor, meraklısı için eğlenceli bir film olacak ama diğer izleyiciler için değişen herhangi bir şey yok...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template