♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Girl Most Likely

Proje adını “Imogene” olarak bildiğimiz, Toronto’daki gösteriminde övgülere boğulan “Girl Most Likely”den ilk fragman ve afiş yayınlandı.

2008 yapımı beğenilen bağımsız “Middle of Nowhere”in senaristi olarak tanıdığımız Michelle Morgan’ın ikinci senaryosunda, 2003 yapımı “American Splendor” ile mükemmel iş çıkaran ikili yönetmen koltuğunda. Dördüncü filmlerine imza atan Shari Springer Berman ve Robert Pulcini, ilk filmin başarısını devam ettirmemiş ve benzer bir çıkış arayışına girişmişti... Kristen Wiig’in başını çektiği kadronun diğer oyuncuları Annette Bening, Matt Dillon, Christopher Fitzgerald ve Darren Criss...

Kristen Wiig filmde, New York'ta tutunmaya çalışan, Imogene adlı genç bir senaryo yazarıdır ancak tüm özgüveni kendisine yöneltilen kritiklerle bir anda yerle bir olur. Üstüne bir de sosyetik erkek arkadaşı tarafından terk edilince, onu geri getirmek için numaradan bir intihar girişiminde bulunur. Planı geri tepen Imogene, bu girişimi nedeniyle kumar tutkunu olan annesi Zelda'nın gözetimine verilir. Jersey'deki evine geri dönmek zorunda kalan Imogene, tekrar Manhattan'a gidebilmek için umutsuzca çabalamaya başlar. Ama bu arada kardeşi, Zelda'nın yeni sevgilisi ve yakışıklı yeni kiracıyla baş etmek durumundadır.

İyi esprilerle donatılmış fragmanından göründüğü kadarıyla ikilimiz formunda dönüş yapıyor... Yine de konu hayli bilindik, tipik bağımsız klişeleriyle donatılmış durumda... Oyuncu kadrosu gayet iyi, Matt Dillon bolca rol çalıyormuş gibi görünüyor... Toronto ve Turin Festivallerinde beğenilen film, 19 Temmuz’da vizyona girmeyi bekliyor... Bizde vizyona girme ihtimali pek mümkün gözükmediğinden, ev sinemasında yakalayacağız... Çok ümitli değiliz, fazla birşey beklemiyoruz ama bir göz atmakta fayda var gibi...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template