♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Nevzat Yılmaz’ın Özgün Caz Yorumu “Göç” Müzik Marketlerde...

Türkiye’nin önde gelen caz müzisyenlerinden Nevzat Yılmaz’ın özgün yorumlarını içeren “Göç” albümü, müzik marketlerde yerini aldı. Cahit Berkay & Grup Zan’ın “Toprak”  adlı albümünde görev alan, Cem Karaca ile son 3 yılında aynı sahneyi paylaşan, Garbiyeli Müzik çatısı altında, Kıraç’la birlikte dizi ve film müziklerine imza atan Yılmaz; Anadolu’nun geleneksel ritim yapısını, evrensel enstrümanlarla müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Blues ve Türk müziğinin ortak noktasını sadelik ve samimiyet olarak gören Yılmaz, kendini ispat çabası olmayan bu müzikleri, “Göç” albümünde tek potada eritiyor. Sanatçı albümünü, kendi topraklarına önemli eserler vermiş halk ozanlarına ve bu müziği evrensel boyuta taşımaya gayret eden Cumhuriyet dönemi çağdaşlarına ithaf ediyor.

Bir caz parçasına video klip...

Sanatçının albümündeki “1919” adlı parça için; caz müziğinin video eşliğinde kitlelere ulaşması gibi alışılmadık bir uygulama hayata geçirilerek, Garbiyeli Müzik Stüdyoları’nda senaryosunu ve yönetmenliğini Kıraç’ın üstlendiği bir klip çekildi. Asırlık bir piyano ile gerçekleştirilen çekim, müziği yaratan duyguyu doğru bir şekilde izleyiciye iletmeyi hedefledi.Nevzat Yılmaz
Düzce’de 1969 yılında doğan Nevzat Yılmaz, müzik eğitimini Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Piyano Ana Sanat Dalı’nda tamamladı. 20 yılı aşkın süre boyunca birçok sanatçıyla sahne ve stüdyo çalışmaları yaptı. Cahit Berkay & Grup Zan’ın Toprak adlı albümünde görev alan Yılmaz, Cem Karaca ile son 3 yılında aynı sahneyi paylaştı. Garbiyeli Müzik çatısı altında, Kıraç’la birlikte dizi ve film müziklerine (Binbir Gece, Ömre Bedel, Karadağlar, Aşk ve Ceza, Mavi Kelebekler, Tozlu Yollar, O. Çocukları, Pepee) imza attı. “Müzik ve Zihinsel Algı” konusunda uzmanlaşarak, çocuktan edebiyat eserlerine uzanan geniş bir yelpazede tematik besteler ortaya koydu.


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template