♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: R.I.P.D.

Orjinal senaryo üretemeyen Hollywood’un çizgi romanları istilası hızla sürüyor. Bu istilanın şimdilik son örneği doğaüstü aksiyon “R.I.P.D.”den ilk fragman yayınlandı.

Robert Schwentke’nin yönettiği filmde Ryan Reynolds ve Jeff Bridges başı çekerken, onlara Kevin Bacon, Mary Louise-Parker, Stephanie Szostak, Marissa Miller ve James Hong eşlik ediyor. Hemen açılımını söyleyelim, “Rest in Piece Department” yani “Huzur İçinde Yat Departmanı”... Filmin bizdeki karşılığınında “H.İ.Y.D” olması bekleniyor... Reynolds’un canlandırdığı karakter cesetlerle savaşan departmana taze yaşayan ölü polis olarak katılıyor. Haliyle ortağı kıdemli ve hayli renkli bir karakter aracılığıyla bu doğaüstü dünyaya adım atıyor...  

Kıdemli şerif Roy Pulsifer (Bridges) kariyerini sıradan insanların kılığına giren canavar ruhların izini süren efsanevi polis gücü R.I.P.D.’de geçirmiştir. Roy’un yanına detektif Nick Walker (Reynolds) da katılınca yeni ortaklar hayatı sonlandıracak bir komplo kurulduğunu fark ederler. Bunun üzerine kozmik dengeyi yeniden kurmak veya öbür dünyaya gönderen tünelin kızgın ruhları hiç de olmaması gereken bir yola göndermeye başlamasını izlemek zorunda kalacaklardır.

İlk filmi “Tattoo” ile hepimizi umutlandırdıktan sonra vasat Amerikan filmlerine transfer olan Schwentke’nin artık tamamen stüdyo kuklası olduğunu söylemek mümkün... Aradan geçen 12 yılda ilk filmini aşamamış olsa da, en azından seyri keyifli filmlerle devam ettiğinden bu konuda bir sıkıntımız yok... Kadro da gayet iyi, Bridges ve Reynolds arasındaki kimya da tutmuş gibi... Yine de çok önemli bir dezavantaj mevcut... Fena halde “Men in Black” kokuyor... Bu kadar benzerliğin seyirde ve gişede ne yana döneceğini de merakla bekliyoruz ama çok heyecanla değil tabii... Fragmandan göründüğü kadarıyla Bridges’in sürükleyeceği eğlence, dünyayla aynı anda 19 Temmuz’da vizyonda olacak...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template