♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Mood Indigo

Yaratıcılığına hayran kaldığımız Michel Gondry’nin, Boris Vian uyarlaması “Mood Indigo”dan  ilk fragman ve afiş yayınlandı.

“Mood Indigo” ya da orjinal adıyla “L'écume des jours”, "Eternal Sunshine Of The Spotless Mind"ın yönetmeninden büyülü bir aşk hikayesi. Boris Vian'ın uluslararası kült romanından uyarlanan filmde, zengin bir genç adam olan Colin'in aşık olmak istemesi anlatılmakta. Aşçısı Nicolas ve en yakın arkadaşı Chick'in yardımlarıyla Chloe ile tanışan Colin, saraylara layık bir düğünle kızla evlenir. Ancak kısa bir süre sonra Chloe hastalanır. Bir zaman sonra tedavi masrafları yüzünden durumu maddi durumu kötüleşen Colin, sevgili karısının hayatını kurtarmak için başka yollara başvurur.

Gondry’nin ne kadar özel bir yönetmen olduğuna hemfikiriz zaten, oyuncu kadrosunun da ayrıca gaz verdiğini söylemek mümkün... Filmin yıldızları Romain Duris ve Audrey Tautou olurken, onlara Omar Sy, Gad Elmaleh ve Léa Seydoux eşlik ediyor. Bir Gondry filminin fragmanı bile farklı duygu uyandırıyor insanda... Fragman mükemmel, her zamanki gibi sanat yönetimi müthiş... Çok fazla şey söylemeye gerek yok, bir an önce gelsin izleyelim...

Fransa’da 24 Nisan’da vizyona girecek filmin, ülkemizdeki akibeti belli değil ama festivallerde baştacı etmeyi bekliyoruz...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template