♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Ebru Elver "İz" Bırakmaya Hazırlanıyor

İkinci albümü “İz”i müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanan Ebru Elver, güçlü yorumu ve yeni şarkılarıyla müzik dünyasında özlenen bir Pop tarzı yakaladığını düşünüyor. 

Albümün piyasaya çıkmadan önce yapılan tanıtımını üstlenen iki şarkı şu sıralar radyolarda yayında. Önemli profesyonellerle çalışıyor, ki bu iki şarkının mailbox'umdan kulağıma düşmesi bundan. İki şarkıdan, slow "Sevdalar Seni Bozar" için hit potansiyeli taşıdığını ve büyük ihtimalle kısa sürede bunu başaracağından kuşkum yok. Pek dinlemediğim tarza sahip "Ben Aşkın Ta Kendisiyim" için ise yorumu sizlere bırakıyorum. albüm çıktığında daha net görünecek olan ise, Elver'in hedefedliği özlenen tarzı yaratmış olduğu.

Nükhet Duru, Özcan Deniz ve Haluk Levent gibi isimlere vokal yaparak adını duyuran ve 2006 yılında çıkardığı ilk albümü Paranoyak ile müzik severlerin beğenisini toplayan Ebru Elver, “İz” adını taşıyan ikinci albümünü önümüzdeki günlerde Yaşar Kekeva Müzik’ten çıkarıyor. Albümde Türk pop müziğinin geliştirilmiş soundunu hayata geçirmek için usta müzisyenlerle çalıştığını belirten Ebru Elver “Onno Tunç vefat ettikten sonra müzik çok kalitesizleşmeye başladı... Ne şarkı olarak, ne beste ne de aranje olarak hiç bir yapıtı beğenmiyorum ve kendime yakın bulmuyorum. O yüzden hiçbir ticari kaygı duymadan, bir nebze olsun kaliteli bir şeyler yapmaya çalıştım “İz” de. Çünkü bu tarz müziğe ve bu tarz albümlere hasret çok insan var. Yaptığım işle İz bırakmak istiyorum.” diyor. 

MÜZİK AŞKI GALİP GELDİ 

Müzisyen bir ailenin kızı olarak İstanbul ‘da dağan Ebru Elver küçük yaşlarda müziğe başladı. 20 yaşına geldiğinde babasına şarkıcı olmak istediğini belirten ancak onay alamayan Ebru Elver, gizli gizli bayi toplantılarında sahne aldı. İstanbul’da da seçkin mekanlarda sahne alarak zaman içinde ünlü isimlerin vokalistliğini yapmaya başlayan Elver, bir çok müzisyenin de beğenisini topladı. İlk albümünün başarısının ardından ailesinin de tam desteğini alarak yoluna devam eden Ebru Elver şimdilerde babasının gururu...  Kendisini her konuda çok şanslı olduğunu belirten Ebru Elver, "Şanslıyım. Türkiye'nin en iyi müzisyenleriyle çalıştım ve istediğim müziği yaptım. Tutar mı, tutmaz mı kaygısı yaşamadım. Ailem de seçtiğim meslekte başarılı olduğumu görünce bana destek oldu. Bu albümde herkesin özlediği tatta şarkılar yaptığımızı düşünüyorum. Umarım herkes benim kadar “İz”den keyif alır” diyor. 

Yaşar Kekeva Müzik etiketiyle müzikseverlerle buluşacak “İz” albümünde söz ve müziği Ebru Elver’e ait şarkıların yanısıra albümün tüm düzenlemelerinde imzası olan Serhat Şensesli’nin de iki şarkısı bulunuyor. 

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template