♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

9 yıldır kayıp roman imkânsız Aşk Yeniden Yayınlanıyor!

İmkansız Aşk, Türk edebiyatında bir ilk. Hiçbir kitap ve yazarı okurunun sıcak ve sadık gölgesinin yokluğuna bu kadar uzun zaman dayanamadı. İmkansız Aşk ilk yayımlandığında (2003) bir anda 7 baskıya erişerek fenomen haline geldi. Aradan geçen onca yıl bu eserin mazisini bile bir romana çevirdi adeta. Türk edebiyatından bir "İmkânsız Aşk" geçti sanki. Neredeyse on yıl sonra bu kitabı yeniden yayınlarken, ardında günümüze kadar günlük yaşamımızın televizyondan müziğe kadar birçok ortamında yol açtığı, ilham verdiği eserleri ve yayınları da hatırlatmakta yarar görüyoruz. Efsane aşk, efsane roman "İmkânsız Aşk" işte geri döndü. Artık onun bütün zevklerini tatma, yeniden okuma ve aşkı anlama zamanı...

Yazarı, İmkânsız Aşk’ı sekizinci baskıya hazırlarken, yeniden ele aldı. Dramatik yapısını ve kurgusunu bozmadan bazı düzeltmeler/eklemeler/çıkartmalar yaptı. Çevreden gelen kimi yapıcı eleştirileri de değerlendirme fırsatı böylelikle bulunmuş oldu.

“Hayır, bu aşk olamaz, sadece aşk olamaz. Aşkın üstünde bir şey olmalı; henüz tanımlanmamış, adı konulmamış bir şey. Sevdiğim birçok insandan günlerce, aylarca uzak kaldığım oldu, bu denli bir özlem büyümemişti içimde. Ondan ayrıldığım günden bu yana midemin ortasında oturan bir kütle her gün beni büyüye büyüye kuşattı. Aklımdan bir an, bir saniye bile çıkmıyor, onu deli gibi merak ediyorum. Ona bir şey olacak korkusu öyle bir yapıştı ki, ne yapsam kurtulamıyorum bu korkudan.”

Öztoprak’ın İmkânsız Aşk kitabı, bu tutkulu hastalığı (ilişki bağımlılığı), başlı başına ve hemen hemen eksiksiz olarak sergilemektedir.
Prof. Dr. Ahmet Çelikkol, Ünlem Sanat Dergisi, Nisan 2004

Şair Hasan Öztoprak, ilk romanında yazar Aslı Erdoğan'la yaşadığı ilişkiyi yazmış, verdiği röportajlarda romanı Erdoğan'dan intikam almak için yazdığını söylemişti. Erdoğan'ın yanıtı ise romanı iğrenç bulduğunu belirterek ‘‘Edebiyat mastürbasyon için kullanılamaz’’ sözü oldu.

Roman
Ebat : 130 mm x 200 mm
180 sayfa
ISBN: 978-605-5249-15-1
Üst fiyat: 17.00 TL
1-7. Baskı 2003, Can Yayınları 
8. Baskı  Eylül 2012
KAFEKÜLTÜR Yayıncılık / MEA KİTAP


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template