♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Atlanta'dan Ödülle Dönen "Film" Vizyon Hazırlığında!

Kerem Topuz’un “Film”i, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başarısının ardından Türkiye’de vizyona çıkmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında Atlanta Underground Film Festivali’nde “En İyi Yabancı Film” ödülüne layık görülen yapım Türkiye’nin ilk “underground” filmi olma özelliğine sahip.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Kerem Topuz’un üstlendiği “Film”; “gösteren ve anlatan” olmanın ötesinde“ deneyimleten ve hissettiren” bir anlayışı benimseyerek Türk Sineması’ndaki “Yeni Gerçekçilik” akımına örnek gösterilebilecek iddialı bir yapım olarak izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Seyircinin tahmin yürütmesine izin vermeden, aşırı ve uçtaki duyguları hissettirme yolunu seçen Topuz, filmdeki eylemlerin şiddete dayalı olduğunu, diyalogların ise küfür ve argodan beslenerek, agresif ve provakatif bir film yaptığını belirtiyor.

Kerem Topuz'un yazıp yönettiği, Öznur Kula, Özgür Emre Yıldırım, İlker Savaşkurt, Cumali Karakaya'nın oynadıkları film'in konusu ise şöyle:


Film çekme hevesiyle amatör bir kamera alan Kemal Mutlu, durmadan çekimler yapmaktadır. Bir gün aynı evi paylaştıkları Nuri'nin yetimhaneden arkadaşı olan İzzet çat kapı geliverir. Hapisten yeni çıkmış olan bu adam, film çekmeye çalışan Kemal'in ilgisini çeker ve İzzet'in hayatını filme almaya karar verir. Hiç tanımadığı bu adam sempatik görüntüsünün altında tam bir psikopattır aslında. Alınmadıkları bir barda olay çıkartır ve bara arkadaşlarıyla eğlenmeye gelen oyuncu Öznur Kula'yı rehin alır. Kemal için şimdilik her şey yolunda gitmektedir. Çünkü aradığı kadın oyuncuyu da bulmuştur ama film Kemal'in hiç beklemediği yönde ilerler. İzzet tamamen kontrolden çıkar ve film tamamen İzzet'in güç gösterisine döner.

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template