♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Fine: "Deneyimlerime Dayanan Bir Hikaye"


Vizyona giren ergenlik ve aşk üçgeni filmi Cherry üzerine notları yönetmenin kendisinden dinliyoruz. Jeffrey Fine filmi üzerine şunları söylemiş...

Bazen hikayeler ve karakterler hafızanızın derinliklerinden su yüzüne çıkar.Çömez’de de böyle oldu, benim üniversitede ilk yıllarımdaki deneyimlerime dayanan bir hikaye. Üniversitenin ilk yılları herkes için yoğun, sıcak, heyecanlı anılarla doludur. Evimizi, ailemizi, arkadaşlarımızı tanıdık olan her şeyi bırakıp kendi içimizde yepyeni bir evren oluşturuyoruz.

İlk yılımda, üniversiteye yeniden başlayan benden büyük bir kadınlar alışılmışın dışında bir arkadaşlığımız oldu. O ve kızı okuldaki herkesten farklıydı. Aslında benim hayatım boyunca karşılaştığım herkesten farklıydılar. Aynı zamanda oda arkadaşımda akademik kariyerindeki ikilemlerle beni inanılmaz şaşırtan biriydi. Baskıları sonucu mühendislikte okuyordu ama inanılmaz bir çizim yeteneği vardı. Sonunca fen bilimlerindeki yeteneğiyle çizim yeteneğini birleştirerek, resimli mükemmel bir çocuk kitabı yarattı. İşte Çömez benim Linda ve Beth ile olan karmaşık ilişkim ve yetenekli oda arkadaşımın yaşadıklarının bir karışımı.

Senaryo ve film için çalışırken kafamda kesin olan şey bu hayatları keşismiş bu üç insanla ilgili bir hikaye olacaktı. Bu hepsi için reşit olma hikayesi. Aaron ilk defa yetişkin bir yaşama sahip korunaklı bir yeniyetme.  Linda  yeniden üniversiteye başlayan 30’larında bir kadın. Beth’i erken yaşdaki tecrübeleri çok ileriye çok hızlı fırlatmış ve bu nedenle çocuklukla yetişkinlik arasında sıkışmış 14’ünde bir kız.

İnsanlar bir ailenin içinde büyüyüp gelişiyor ama daha sonra yaşamları sırasında karşılaştıkları olaylar ve yaptıkları seçimler onlara kendi ailelerini kurma fırsatı veriyor.

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template