♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Psikoterapist Melinda Powell’la birlikte rüyaların gizli dünyasını keşfedin: Rüyalar bize kendimiz hakkında ne söyler ve dünyamızı nasıl değiştirirler?


Rüyalar, bize ne anlatır? Psikoterapist Melinda Powell’in Rüyaların Gizli Dünyası: Rüyalar Bize Kendimiz Hakkında Ne Söyler ve Dünyamızı Nasıl Değiştirirler? kitabı, rüyalarımızı daha iyi anlamanın hayatımızı nasıl iyileştirebileceğini ortaya koyuyor. Uykunun ve rüyaların önemini inceleyen kitapta, bilinçli rüyalar, doğru bilinen yanlışlar ve kâbus korkusu ele alınıyor. Yazar, hayata daha sağlıklı ve dengeli yaklaşmak için rüyalarımızdan nasıl bir rehber ve ilham kaynağı olarak yararlanacağımızı gösteriyor.

Hayatımızın yaklaşık altı yılını rüya görerek geçiriyoruz. Peki ama rüyalarımız bize ne anlatıyor? Rüya Araştırmaları Enstitüsü’nün kurucusu, psikoterapist Melinda Powell, hayatımızı daha iyi hale getirmek için rüyalarımızdan, bilinçdışımızın bize yolladığı işaretlerden nasıl faydalanabileceğimizi Rüyaların Gizli Dünyası: Rüyalar Bize Kendimiz Hakkında Ne Söyler ve Dünyamızı Nasıl Değiştirirler? kitabında açıklıyor.

Rüyalarımızı daha iyi anlamanın hayatımızı nasıl iyileştirebileceğini ortaya koyan kitap, uykunun ve rüyaların önemini incelemenin yanı sıra rüyalarda ışıkların, renklerin, manzaraların, mekânların, iyileştirici varlığının rolünü araştırıyor. Kitap, bilinçli rüyalar, doğru bilinen yanlışlar ve kâbus korkusunu da irdeliyor. Psikoterapist olan yazar, okura hayata daha sağlıklı, daha dengeli bir şekilde yaklaşmak için rüyalardan bir rehber ve ilham kaynağı olarak nasıl yararlanabileceğini anlatıyor.

MELINDA POWELL, rüyalar ve ruh sağlığı arasındaki ilişkiye dair araştırmaları teşvik etmek amacıyla Londra’daki Danışmanlık ve Psikoterapi Eğitimi Merkezi’nde Rüya Araştırma Enstitüsü’nü kurdu. Uluslararası Rüya Araştırmaları Derneği’nde başkan yardımcılığı ve Londra’daki HELP Danışmanlık Merkezi’nde yöneticilik yaptı. Psikoterapist olarak çalışıyor, “lüsid teslimiyet” yöntemini öğretiyor ve rüyalar ile lüsid rüyalar hakkında yazıyor.

Rüyaların Gizli Dünyası: Rüyalar Bize Kendimiz Hakkında Ne Söyler ve Dünyamızı Nasıl Değiştirirler? / Melinda Powell
Çeviri: Biray Anıl Birer
Yayınevi: Mundi
Kategori: Psikoloji
Sayfa Sayısı: 238
Fiyatı: 165 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template