♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Ustaca Kurgulanmış, Kusursuz Yazılmış Bir Macera: Firar Odası!


April Yayıncılık, polisiye macera kitaplığının yeni romanını duyurdu. Hırsın bedeline, rekabetin sınırlarına, insanın gerçekte ne olduğuna dair sarsıcı bir roman olarak tanımlanan, ödüllü yazar Megan Goldin imzalı Firar Odası, şubat ayı itibariyle okurların karşısında! Konu ilgi çekici görünüyor. Hatta film gibi, uyarlama mı diye kontrol bile ettim. Değilmiş derken iki gün sonra çekimleri başladı haberi alsak şaşırmayız. Neyse, merakla bekliyoruz diyerek pası bültene atıyorum.

Firar Odası'na hoş geldin. Amacın basit. Canlı çıkacaksın.

Finans dünyasının yıldızları Vincent, Jules, Sylvie ve Sam zirvede. Anlaşma sanatında ustalar, sıkı çalışıyorlar, eğlencenin hakkını veriyorlar. Lüks hayatları, ışıltılı kariyerleri göz alıcı. Yakında hesap günü gelecek ve bedelini ödeyecekler.

Rekabetin sınırlarını zorlamak isteyen dörtlü bir firar odası mücadelesine katılıyor. Yüksek bir binanın asansörüne doluşuyorlar. Işıklar sönünce anlayacaklar, bu kez hayatta kalmak için oynayacaklar. Şimdi hırslarını bir kenara bırakıp işbirliği yapmaları, şifreli ipuçlarını tek tek çözmeleri, en karanlık sırlarına dek birbirleriyle yüzleşmeleri gerek. Zirveye giden basamakları hızla çıkarken söyledikleri yalanlarla, işledikleri günahlarla hesaplaşmanın vakti geldi çattı.

Özgürlük, uğruna en fazlasını feda edeni bekliyor.

Megan Goldin tek solukta okunan romanında Wall Street'in yükselen genç yıldızlarını merkeze alıyor, firar odası mücadelesinin ölümcül intikam oyununa dönüşmesini anlatıyor. Hırsın bedeline, rekabetin sınırlarına, insanın gerçekte ne olduğuna dair sarsıcı bir roman.

"Bu yıl okuduğum en iyi romanlardan."  Lee Child

"Tüm planlarınızı iptal edin, patronunuza hasta olduğunuzu söyleyin. Bu kitabı okumaya başladığınız anda içinde tutsak kalacaksınız, özgürlüğün tek yolu son sayfayı çevirmek!" Kirkus Reviews 

"Ustaca kurgulanmış, kusursuz yazılmış bir macera."  New York Times

Firar Odası / Megan Goldin
Özgün adı: Escape Room 
Çevirmen: Esra Even
Türü: Roman 
Yayınevi: April
Sayfa: 400
Fiyat: 225 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template