♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

James Hakan Dedeoğlu'ndan Tek Solukta Okunacak Bir Roman: Olağanüstü, Sıradışı ve Mükemmel!


April Yayıncılık, şubat ayını James Hakan Dedeoğlu imzalı yepyeni bir romanla karşılıyor: Olağanüstü, Sıradışı ve Mükemmel! Muzip ve sürprizli kalemiyle Dedeoğlu, polisiyenin, maceranın, aşkın ve gizemin başrolde olduğu, bir solukta okunan yeni romanıyla okurlarına merhaba diyor. Bant Mag’ın kurucusu olan Dedeoğlu’nu “Rumeli Kabusu” ve “Bunu Biz İstedik İstanbul” ile tanıyıp sevmiştik. Tür harmanı kitaplarındaki evrensel dokunun içine eklediği yerellikle yarattığı harman da keyifli okuma sunuyor. Yeni romanını da merakla bekliyorum. Listelerinize alın diyerek pası bültene atıyorum. 

Kanıksadığımız distopyanın yok saydığımız dertleri bir ütopya ihtimaline yol açarsa ne olur?

Kariyerinin tekdüzeliğinden sıkılıp hayatının filmini çekmek için herkesten kaçan ünlü dizi yönetmeni kendini Akdeniz kıyısında, üzerine yazlık site inşa edilmiş bir antik kentte bulur. Yavaş yavaş tanıştığı ahalinin yıllanmış sırlarını karşı konulmaz bir merakla açığa çıkarma peşine düştükçe doğanın akılalmaz mucizeleri eşliğinde kendinden bile sakladığı yakıcı sırlarla yüzleşir.

Nükleer savaş ve dünyanın son şafağı. Adı sanı bilinmez bir çiçeğin insanların yüzüne yerleştirdiği o tekinsiz tebessüm. Geçmişin bir günlükten seslenen hayaletleri. Kadim zamanlardan beri insanları avlayan şu delilik.

Sanki hepsi ortaya çıkmak için Mert’in Harabeler Sitesi’ne gelmesini bekliyor. Çıldırtıcı aşkın gölgesinde, atom bombası patlasa umursamayacak sakinlerle, kan gölünün ortasında dans etmek için ondan geriye sayılıyor.

James Hakan Dedeoğlu muzip ve iddialı kalemiyle insanlıktan çıkmamak için köşe bucak kaçanların korktuklarının başlarına gelmesini yazıyor.

İşte karşınızda adı üzerinde bir roman: Olağanüstü, Sıradışı ve Mükemmel.

Olağanüstü, Sıradışı ve Mükemmel / J. Hakan Dedeoğlu
Türü: Roman
Yayınevi: April
Sayfa: 200
Fiyat: 128 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template