♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Paul Auster’in son başyapıtı “Baumgartner” raflarda


Aralık ayının beklenen müjdesi Can Yayınları’ndan geldi. Yaşayan büyük ustalardan Paul Auster’in son başyapıtı “Baumgartner” raflarda yerini aldı. 168 sayfa olmasına hem şaşırıyor hem de merak duygusuyla birlikte heyecanlanarak pası bültene atıyorum.

Baumgartner, Paul Auster’ın sıradan bir yaşamın en küçük, en geçici anlarındaki güzelliğe dair keskin bakışını yansıtan ve birçok yaşamı yakaladığı son başyapıtı.

Neden bazı anıları hatırlar, bazılarını unuturuz?

Baumgartner, sevgili eşi Anna’nın ölümü sonrasında büyük üzüntü yaşayan yetmiş bir yaşındaki felsefe profesörü Baumgartner’ın emekliliğe ve dünyadan elini eteğini çekmeye hazırlanışını konu ediyor.

Roman, Baumgartner ile Anna’nın 1968’deki parasız öğrencilik yıllarında New York’ta bir yandan çalışarak diğer yandan yazarak geçirdikleri günlerin anılarıyla başlıyor, sonraki kırk yılı aşkın sürede yaşadıkları mutlu evliliklerini anlatıyor ve geriye dönüşlerle Baumgartner’ın Newark’taki ilkgençlik günlerini ve kökenlerini tanıtarak dolambaçlı bir şekilde hafıza ve anı sarmalları arasında ilerliyor.
  
#amerikanedebiyatı #hafıza #ilkgençlik #evlilik #dalga #kökenler #ölüm #yaşlılık

Baumgartner / Paul Auster
Çeviri: Seçkin Selvi
Yayınevi: Can Yayınları
Dizi: Çağdaş
Tür: Roman
Sayfa Sayısı: 168
Fiyatı: 120,00 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template