♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Katrine Engberg’den Kopenhag Serisi’ne soluk soluğa okunacak bir kitap daha: Tapınak


Katrine Engberg, “unutulmaz karakterleri ve muhteşem olay örgüsüyle” Kopenhag Serisi’ne tatmin edici ve soluk soluğa okunacak bir kitap daha sunuyor!

“Sevgim bu felaketi önlemeye yetmediği gibi sonrasındaki yaraları da sarmaya yetmedi. Bornholm bize sırtını dönüyor. Onlar için birer düşmanız. Şu anda bulunduğumuz yerden duyabileceğin gibi, dibe çok yaklaştık”.

Jeppe Kørner, izne ayrılan ve kırık kalbini iyileştirmek için Bornholm adasına sığınan bir polis memurudur. Jeppe adanın yerel kereste fabrikasında çalışmaya başladığında, adanın göründüğü kadar huzurlu bir sığınak olmayabileceğini anlamaya başlar. Bir gün, Jeppe Kørner’ın çalışma arkadaşı Anette Werner, şehir merkezindeki bir çocuk parkında bulunan parçalanmış bir cesetle ilgili soruşturmayı yürütmekle görevlendirilir. Tuhaf ipuçlarını takip ettiğinde, hepsi onu Bornholm’e götürür. Anette, bir ipucunu takip etmesi için Jeppe’den yardım ister. Jeppe farkında olmadan kendini uğursuz bir gizemin ortasında bulur ve çok geçmeden kendisini adanın sırlarını çözmek için Anette ile birlikte çalışırken bulur.
Nefesinizi tutun ve bu öngörülemeyen hikâyenin sürükleyici yollarına kendinizi bırakın!

Televizyon ve tiyatro geçmişine sahip eski bir dansçı ve koreograf olan Katrine Engberg, ilk kurgu romanı ve Kopenhang Serisi’nin başlangıcı olan Kiracı’nın yayımlanmasıyla romancı olarak çığır açan bir kariyere başladı. Şu anda Danimarka’da en çok okunan ve sevilen suç romanı yazarlarından biri ve çalışmaları yirmi beşten fazla ülkede satıldı. Kiracı; CrimeReads 2020’nin en çok beklenen cinayet romanları listesi, She Reads 2020’nin en çok beklenen gerilim romanları listesi ve Parade 2020 başlarının en çok beklenen kitapları listesine girdi; ayrıca The Oprah Magazine ve People dergisinin kitap önerilerinde yer aldı ve New York Post tarafından haftanın en iyi kitabı seçildi. Serinin diğer kitapları da eleştirmenler ve okuyucular tarafından büyük ilgi gördü ve birçok prestijli ödüle aday gösterildi. Katrine Engberg, Østerbro’da büyüdü ve hâlâ ailesiyle birlikte burada yaşayarak kariyerine devam ediyor.

Tapınak / Katrine Engberg
Orijinal Adı: The Sanctuary 
Çevirmen: Çiğdem Köfüncü
Yayınevi: The Kitap Yayınları
Türü: Kurgu, Roman, Polisiye
Çıkış Tarihi: 11 Aralık 2023
Sayfa Sayısı: 344 sayfa
Etiket Fiyatı: 199 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template