♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Müthiş Psikoloji'den yeni kitap: Beni İncitemezsin


Müthiş Psikoloji ekibinden yine yüzbinlerce insanın hayatına dokunacak bir kitap! “Beni İncitemezsin” Destek Yayınları’ndan çıktı.

Çağımızın yeni hastalıklarından biri kuşkusuz pek çoğumuzun da mustarip olduğu arayış içinde olma hali. Hızla hayatımıza giren ve içinde yer almazsak eksik hissetmemize neden olan akımların geldikleri hızla yerini yenisini bırakmasıyla yaşadığımız baş dönmesi de neyi aradığımızı anlamamıza hiç yardımcı olmuyor! Yılın moda renklerini, dekorasyon trendlerini, öne çıkan tatil mekanlarını, en gözde kafeleri, tasarım restoranları takip edelim derken kendi isteklerimizin ne olduğunu düşünmeye bile vakit bulamaz hale geliyoruz.

“Sürekli arzu uyaranlarıyla manipüle edilen insan, merkezini bulmakta, merkezinde kalmakta zorlanıyor artık. Her an ve sürekli olarak dışarıya kaçma, dışarıya odaklanma, dışarıdan etkilenme, dışarıya heveslenme hali içinde...”

Oysaki bu sürüklenme halinin dışına çıkmak, odağımızı kendimize çevirmek, merkezimizi bulmak mümkün. Nasıl mı? İşte bu kitap tam da bunu açıklamak için yazıldı.

“Sizi bir arayışa değil bir buluşmaya davet ediyoruz.”

Arka Kapak Yazısı:
İNCİTMEK DİYE BİR ŞEY YOKTUR, İNCİNMEK VARDIR. KIRMAK DİYE BİR ŞEY YOKTUR, KIRILMAK VARDIR. YARALAMAK DİYE BİR ŞEY YOKTUR, YARALANMAK VARDIR.

Merkezinde duran, başkasının savaşına müdahil olmayan, esnek ve sakin bir insanın incinmesi, kırılması, yaralanması mümkün değildir. İnsan incinmemek uğruna güçlü, sert ve katı bir savaşçıya dönüştükçe daha fazla incinir. Korunma kalkanları daha da korunmasız kılar insanı.

Gerçek gücünüzü dışarıdan edindiğiniz zırhlarınızdan değil, merkezinizdeki esneklikten alırsınız.
Peki ya merkez neresi?
Bu kitap kendini arayan insanlar için yazılmadı. Merkezini yitiren insanlar için yazıldı. Dışarıya gidip aramak için değil, içeriye dönüp bulmak için kaleme alındı. İnsan merkezini dışarıda bulamaz, merkez içeridedir, bulmaya karar verdiğinizde dönüp onu yeniden keşfedersiniz. Merkezinde olmayı bilen insan için kaos yoktur, kaygı yoktur, çaresizlik yoktur, güvensizlik, yetersizlik ve korku yoktur.
 
Beni İncitemezsin / Müthiş Psikoloji
Yayınevi: Destek Yayınları
Türü: Kişisel Gelişim
Sayfa Sayısı: 176
Etiket Fiyatı: 98 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template