♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Esra Kahya’dan ilk öykü toplamı: Benim Rüyalarım Hep Çıkar


Son dönemin dikkat çeken kalemlerinden Esra Kahya’nın ilk öykü toplamı “Benim Rüyalarım Hep Çıkar” 14 Temmuz itibariyle İletişim Yayınları etiketiyle raflarda yerini alıyor. Kolektif kitaplar ve dergilerdeki öyküleriyle tanıştığımız Kahya’nın “Kambur” adlı dosyası 2021 Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülü’nü almıştı. Baskısı da yapılan kitaba ulaşmak hayli zor. Benim geç haberim oldu ve bir türlü kitabı bulabilmiş değilim mesela. Bir yerde gören, bilen varsa haber versin de alayım diyeyim yeri gelmişken. Çeşitli yarışmalarda dereceleri, basılı ve dijital edebiyat mecralarında öyküleri ile tanıştığımız yazar bu kez okuru ilk öykü toplamıyla karşılıyor. Merakla beklediğimi belirterek pası bültene atayım.

Esra Kahya’nın Benim Rüyalarım Hep Çıkar adlı öykü kitabı İletişim Yayınları tarafından yayımlanıyor. Kahya’nın efsunlu öyküleri okuyucusunu farklı dünyalara götürecek.

Umay’dan nefes isteyenler, büyü yazılı bez bebekler, musibetlere karşı yakılan tütsüler, gerçeğe karışan rüyalar, dünyayı daha güzel bir yere dönüştüren kehribarlar, adaklar, muskalar, dualar, beddualar… Benim Rüyalarım Hep Çıkar, kendinden efsunlu öykülerin kitabı.

“Taşlıktayım. Elimde makas. Yağmur yağıyor. Tulumbanın kıyısına oturdum. Önümde cansız bez bebekler. İçine böcekli yünler dolduracağım, büyülü kâğıdın arasına da altın sarısı saçlarımdan. Büyülü bir bebek yapmalı. Tam kalbinde saçlarım. İğneyi oraya, hayatının aktığı yere sokmalı ki benim yandığım yerden yansın…”

Esra Kahya, metaforlarla örülü bir dilin hünerli yazarı. Edebiyatımızda yeni ama kalıcı olacak bir ses.

Benim Rüyalarım Hep Çıkar / Esra Kahya
İletişim Yayınları
1. baskı - Temmuz 2023
111 sayfa
Etiket Fiyatı: 75 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template