♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İnkılâp Kitabevi’nden gizem yüklü, sürükleyici bir psikolojik gerilim: Ölü Kadının Günlüğü


Bir kadın, iki kimlik ve sırlarla dolu bir geçmiş... Filiz Çiçek’in yeni romanı Ölü Kadının Günlüğü, İnkılâp Kitabevi’nden çıktı! Denizde boğulma tehlikesi geçirdiği sırada kalbi duran, tekrar hayata döndürülse de ikinci yaşamına bir türlü adapte olamayan İlknur’un gizem dolu öyküsünü anlatan Ölü Kadının Günlüğü, okuru bir girdap gibi içine çeken sürükleyici bir psikolojik gerilim…

Filiz Çiçek’in, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda yerini alan yeni romanı Ölü Kadının Günlüğü, masum bir kadının sıradan yaşamından İstanbul’un arka sokaklarına, kirli meyhanelerine, metruk binalarına uzanan gerilim dolu, psikolojik bir öykü.

Ölü Kadının Günlüğü, genç bir kadının tatilde yaşadığı korkunç deneyimin ardından kâbusa dönen yeni hayatını konu alıyor. Unutkanlık, yorgunluk ve uykusuzlukla baş etmeye çalışan İlknur, antidepresanlarla ayakta durmaya çalışırken yalnız kaldığı evinde esrarengiz olaylar yaşamaya başlıyor. Kendi odasında ne zaman aldığını hatırlayamadığı açık seçik kıyafetler, asla takmayacağı takılar ve okumadığı yazarlara ait kitaplar bulan İlknur, yaşadığı bu gizemli olayların dozu artınca çareyi hipnozda buluyor. 

Dinmeyen baş ağrıları, evde yankılanan topuk sesleri ve bir gün kendi günlüğünde aniden beliren esrarengiz isimle hayatı kâbusa dönen, karanlık geçmişinin izinde bir suçluya dönüşen İlknur’un sıra dışı öyküsü bir solukta okunmayı bekliyor.

İzmir’de doğup büyüyen Filiz Çiçek, Ege Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra gazetecilik yapmaya başladı ve İzmir’de Yeni Asır, İstanbul’da Sabah gazetelerinde toplam 12 yıl, gazeteci ve köşe yazarı olarak çalıştı. 1999’da gazeteciliği bırakıp Ankara’ya yerleşti ve uzun yıllar Türkiye Bilimler Akademisi’nin yayın koordinatörlüğü görevini sürdürdü. Filiz Çiçek son beş yıldır İstanbul’da yaşıyor, yazmaya ve editörlük yapmaya devam ediyor. Ölü Kadının Günlüğü’nün yanı sıra yayınlanmış iki çocuk kitabı bulunuyor.

Ölü Kadının Günlüğü / Filiz Çiçek
İnkılâp Kitabevi
192 Sayfa
20 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template