♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Aşılması gereken bir eşikti ölüm...

“Ruhlar Evi” ile tanıyıp sevdiğimiz büyülü gerçekçiliğin latin kraliçesi Isabel Allende’nin üç insanın yaşamını kesiştiren trajedi ve aşkla yoğrulan romanı “Kış Ortasında” Can Yayınları etiketiyle raflarda…

New York’ta şiddetli bir kar fırtınasının ortasında, görünüşte önemsiz bir araba kazası sonucunda yaşamları değişen üç insan. 

Guatemala, Şili ve Brezilya’da trajedilerle yoğrulmuş geçmişler.

Göç etmek, hayatta kalmak ve kendini yuvada hissetmek… 

Isabel Allende bu romanında, kış ortasında içlerindeki yenilmez yazı keşfedenlerin beklenmedik ve dokunaklı aşkını anlatıyor.

Gizleyecek ya da rol yapacak hiçbir şeyi olmadan kabul edilmeyi istiyordu; karşısındakini ruhunun derinliklerine kadar tanımak ve onu aynı şekilde kabul etmek istiyordu. Pazar sabahını yatakta birlikte gazeteleri okuyarak geçireceği, sinemada elini tutacağı, aptalca şeylere birlikte güleceği ve farklı fikirler üzerine tartışabileceği birini istiyordu. Kaçamak maceralara duyduğu hevesi geride bırakmıştı.

#tarih #göç #yazgı #aşk #trajedi #varkalmak #sılahasreti #dayanmagücü #umut

Bu kitaba ilgi duyanlar için ek öneriler: 
Laura Esquivel: Acı Çikolata; Samanta Schweblin: Ağızdaki Kuşlar; Gabriel García Márquez: Aşk ve Öbür Cinler; Luis Sepúlveda: Aşk Romanları Okuyan İhtiyar; César Aira: Nasıl Rahibe Oldum  

ISABEL ALLENDE, 1942 yılında Peru’nun başkenti Lima’da doğdu. Ancak birkaç yıl sonra ailesi Şili’ye göç etti. Isabel Allende, amcası Salvador Allende’nin 1973’te öldürülmesinden sonra ailesiyle birlikte Venezuela’ya sığınmak zorunda kaldı. 17 yaşında gazeteciliğe başlayan Allende, bir süre sonra San Francisco’ya yerleşti. 1982’de yayımlanan ilk romanı Ruhlar Evi’ni, 1984’te Aşktan ve Gölgeden, 1985’te Eva Luna adlı romanları, 1989’da Eva Luna Anlatıyor adlı öykü kitabı izledi. Sonsuz Düzen adlı romanı 1991’de, Paula 1994’te, Kaderin Kızı 1999’da, Sararmış Bir Fotoğraf 2000’de, Yüreğimdeki Ülkem 2003’te yayımlandı. Allende 2002-2004 yılları arasında Canavarlar Kenti, Altın Ejder Krallığı ve Pigmeler Ormanı adlı romanlardan oluşan gençlik üçlemesini kaleme aldı. Allende, gerçekçi bir anlatım ve siyasal bir yaklaşımla büyülü gerçekçiliğin gerçeküstücü geleneğini ustaca kaynaştırdı. 

Kış Ortasında / Isabel Allende
Çevirmen: İnci Kut
Dizi: Can Çağdaş
Tür: Roman
Sayfa sayısı: 352
Fiyat: 35,00 TL  


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template