♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Özgür Aras'tan Yeni Kitap : Kapıda Aşk Var

Hayattan ümidi kestiğimiz an belki de mutluluğa en yakın olduğumuz andır. Fakat kaçımız bunun farkındayız? Özgür Aras’ın 8. kitabı Kapıda Aşk Var çok yakında okuyucuyla buluşuyor.

Özgür Aras’tan romantizm
Müzik, televizyon ve sanat camiasında pek çok ünlüyle birlikte yürüttüğü projeler, yazdığı kitaplar, İstanbul gece hayatına kazandırdığı mekânlar, ses getiren sosyal sorumluluk kampanyaları ve aldığı sayısız ödülle adından sıkça söz ettiren iletişim danışmanı Özgür Aras yeni kitabı Kapıda Aşk Var’da bizleri sıcacık bir aşk öyküsüne doğru keşfe çıkarırken, unutulan romantizmi de yeniden hatırlatıyor.

Özgür Aras, Kapıda Aşk Var adını verdiği 8. kitabıyla, aşkın bir hayal olduğunu düşünen modern zaman insanını tam kalbinden yakalıyor. Sayfa6 Yayınları tarafından yayınlanan Kapıda Aşk Var; aşkın insanı şaşırtan, sürprizlerle dolu halini bu defa birbirinden tamamen farklı, ayrı uçlarda yaşayan iki karakterin öyküsüyle hayatımıza konuk oluyor.

Aşk sen nelere kadirsin?
Mahçup, takıntılı, içe kapanık ama bir o kadar da sevgi dolu ve samimi bir kadın... Yaşamı oyun gibi algılayan, kendine güvenen, iddialı fakat aynı mutsuz çarkın içinde savrulmaktan yorulmuş bir adam... Aslında ikisi de mutluluğu aramaktan vazgeçtikleri anda buluyorlar birbirlerini... Karakterler, yaşamlar bambaşka olsa da, aşk kapıyı çaldığında teslimiyetten başka yol olmadığını anlatıyor kitabında Özgür Aras... Peki aşkın gücü ihaneti, korkuları ve geçmişin kötü hatıralarını yenebilir mi?

“Evet sana çok kızdım, çok kırıldım bazen çok özledim. Ama biliyor musun, günler geçtikçe tüm bu karmaşık duygular yerini sadece minnete bıraktı. Çünkü sen beni karanlık bir dünyadan çekip çıkardın, dünyanın harika renklerle dolu muhteşem bir yer olduğuna, herşeyden önemlisi kendime inanmamı sağladın. Sadece bunun için bile sana çok şey borçluyum, sana hayatımı borçluyum…”

Şu koca dünyada bazen kendini yapayalnız hisseder, sığınacak bir liman, sıcacık bir insan nefesi arayıp durursun... Sonra birden, tam da ümidi kesmişken, hayat yolunda tek başına kalmış ve beklemekten yorulmuşken, koca ömürden vazgeçmeye hazırken; işte tam da o sırada gerçekleşir mucize... Hiç ummadığın yerden gelir... Artık ümidi kestiğin anda, kimseye verecek hiçbir şeyinin kalmadığını düşünüp yıllardır biriktirdiğin hazinelerini kilit altına aldığın anda çıkagelir... 

Bir gün kapın çalar ve sen heyecanla yerinden sıçrarsın. Gözyaşlarını, tüm kötü anılarını, birikmiş hayal kırıklıklarını ardında bırakır ve kapıya uzanırsın.

Korkma, aç o kapıyı, çünkü bir bakarsın kapıda aşk var…

Aşkın varlığına olan inancını tazelemek isteyen ve mutlu sonları özleyenler için Kapıda Aşk Var, okurlarını buram buram romantizm kokan sürükleyici bir maceraya bekliyor...

Özgür Aras, Kapıda Aşk Var, 
Sayfa6 Yayınları, İstanbul 2016
Sayfa Sayısı: 184


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template