♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Kraliçe mi? Sahtekâr mı? : Sahte Kraliçe

“Gölgediyarlar Muhafızları” serisiyle tanıdığımız Sarah Fine’ın yeni serisi Türkçede! 2016’nın başlarında yayımlanan ve kısa sürede büyük beğeni toplayarak adından sıkça söz ettiren “The Impostor Queen”, “Sahte Kraliçe” adıyla GO! Kitap’tan raflarda…

Genç Yetişkin kategorisinin fantastik bölümüne konuşlanan kitap goodreads ve benzeri platformlarda aldığı yüksek notlarla dikkati çekiyor. Orijinal kapağıyla yayımlanacak romanı merakla bekliyoruz. Aynı adlı seriye başlangıç niteliğindeki romanın devamı da Ocak 2017’de “The Cursed Queen” adıyla geliyor. 

ONU KRALİÇELERİ SEÇTİLER. YANLIŞ SEÇİM YAPTILAR.
Daha küçücük bir çocukken Kupari’nin İhtiyarları tarafından, ateş ve buz büyüsünü ustalıkla kullanan kraliçe Valtia’nın varisi olarak seçilen Elli artık on altı yaşındadır. Kehanete göre gelmiş geçmiş en güçlü Valtia olacak olan Elli bütün hayatını tapınakta lüks içinde, büyücü rahipler tarafından eğitilip tahta çıkacağı güne hazırlanarak geçirmiştir. Ve o büyük gün gelip çatmış, büyücü kraliçe ülkesinin işgal edilmesini önlemeye çalışırken hayatını kaybetmiştir. Tahta çıkma sırası artık Elli’dedir. Elli yeni Valtia olarak halka takdim edilir ama ortada büyük bir yanlışlık vardır. Ölen Valtia’nın büyüsü Elli’ye geçmemiştir. O gerçek bir kraliçe değildir. Büyünün ortaya çıkması için onu türlü işkencelerden geçiren İhtiyarların elinden kaçan Elli bir anda kendini sürgün edilmiş suçluların arasında bulur. Kimliğini gizleyerek bu yeni dünyada kendine bir yer edinmeye çalışırken hakkındaki kehanet ve Kupari büyüsüne dair acı gerçekleri öğrenir. Halkına duyduğu sevgi ve yeni dostlarına duyduğu sadakat arasında kalan Elli büyük bir savaşın eşiğinde, krallığı ve büyüsü tamamen ortadan kalkmadan doğru tarafı seçmek zorundadır.

Sahte Kraliçe / Sarah Fine
Çeviren: Derya İmer Aydınlık
Türü: Roman
GO! Kitap, 1. Baskı, Ekim, 2016
Sayfa Sayısı: 449
Etiket Fiyatı: 19.00 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template