♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Nora Kitap’ın Kafka Serisi “Babaya Mektup” ile Sürüyor

Nora Kitap’ın “Dönüşüm” ile başlattığı Franz Kafka serisi, “Babaya Mektup” ile sürüyor. 20. yüzyıl edebiyat tarihinin büyük itiraflarından sayılan ve Kafka’nın dünyasına mükemmel bir giriş metni olan “Babaya Mektup”, Nora Kitap’tan raflarda...

“Senin etkinden tamamen bağımsız büyümüş olsaydım bile, senin gönlünde yatan insan gibi biri olamayacaktım büyük ihtimalle. Herhalde yine çelimsiz, ürkek, kararsız, huzursuz bir insan olurdum…”

Yaşarken bir avuç insan tarafından bilinen Kafka, ölümünden sonra dostu Max Brod’un vasiyetine ihanet edip (!) eserlerini yayınlamasıyla birlikte, özellikle İkinci Dünya Savaşı sonrasında hızla dünya çapında tanınmaya başladı ve yirminci yüzyılın en önemli yazarlarından biri haline geldi, haklı olarak. 

Kafka, üzerine en çok yazı ve yorum yapılan yazarlar listesinin başında yer alır. Hakkında dev bir literatür oluşmuştur ve günbegün artmaktadır bu literatür. İçinde yaşadığımız gerçekliğin, şimdinin değil yalnızca, savrulup gittiğimiz geleceğin ve geçmişin de perspektifinden yazabilen ender yazarlardan biridir Kafka ve halen günceldir, güncel de kalacaktır yüzyıllarca.

Babaya Mektup, opus magnumlarından biridir Kafka'nın. Şayet içinizde bir hayaletle yaşamaktan yorulduysanız, Kafka'nın sesine kulak verin deriz!

Babaya Mektup / Franz Kafka
Çevirmen: Semih Uçar
Yayınevi: Nora Kitap  
1. Baskı Ağustos, 2016
Türü: Edebiyat 
Sayfa: 64
Fiyat: 6 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template