♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

The Originals’ın Anlatılmamış Hikayesinden İkinci Kitap: Düşüş

The Originals’ın 2015 Ekim’inde ilk kitap “Yükseliş”le başlayan serisinin ikinci kitabı “Düşüş” bu ay içinde GO! Kitap etiketiyle raflarda.

“The Vampire Diaries”in ikinci sezonunda tanıştığımız köken vampir ailesi Mikaelson’ların macerası kısa sürede sevilmiş ve kendi dizisine kavuşmuştu. Halen üçüncü sezonu devam eden dizinin yaratıcısı Julie Plec, ilgiyi karşılıksız bırakmayarak ailenin hikayesini üç kitaplık seri ile devam ettirişti. İkinci kitap “The Loss”a bu ay kavuşuyoruz. Üçüncü kitap “The Resurrection”da muhtemelen yıl bitmeden çıkarsa, Klaus, Elijah ve Rebekah’ı izlemekle kalmayıp okuyacağız. 

Köken Vampir ailesi bin sene evvel birbirlerine bir söz verdi. Her zaman ve sonsuza dek bir arada kalacaklardı. Ama verilen sözleri tutmak ölümsüzken bile kolay değildi.

Yıl 1766. Klaus, Elijah ve Rebekah Mikaelson kasırgada yerle bir olan şehirleri New Orleans'ı aradan geçen kırk dört yıl içinde adeta yeniden inşa edip eskisinden de görkemli bir hale getirmişlerdir. Cadılar bataklığa çekilmiş, kurtadamlarsa arkalarına bakmadan kaçıp gitmiştir. Ama bu kadarı Klaus için yeterli değildir. O kral olmak, şehre kraliçesi ile birlikte hükmetmek ister. Ve nihayet en çok arzuladığı şeyi gerçekleştirecek bir cadı bulur ama cadının niyeti Klaus'u kullanarak ölmüş atalarını diriltmek ve New Orleans'ı geri almak için bir savaş başlatmaktır. Mikaelson kardeşler cadıların bu hamlesini savuşturmak için güç birliği yapsa da kesin olan bir şey vardır: Çok kan dökülecektir.

Eser Adı: THE ORIGINALS - Düşüş
Yazar: Julie Plec
Yayınevi: GO!
Türü: Roman
Çeviren: Ebru Sürmeli
1. Baskı, Mart 2016
Sayfa Sayısı: 280
Etiket Fiyatı: 19.00 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template