♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Boşan Da Gel : Kusursuzluğu Keşfet!

Dizi Doktoru, gazeteci Oya Doğan’ın Sayfa6 Yayınları’ndan çıkan ilk romanı Boşan da Gel, 8 Mart’ta okuyucuyla buluşuyor. 30’lu yaşlarının başında hayatının aşkından boşanan Lara’nın vedasını ve kendini arama sürecini anlatan kitap, okuyucuyu kusursuzluğu keşfetmeye davet ediyor.

En mutlu gününde hayatının erkeğiyle nikâh masasına doğru ilerlerken dünyanın en şanslı kadını olduğunu düşünen Lara, yaşadığı bu rüyanın 2,5 yıl sonra kâbusa dönüşeceğini nereden bilebilirdi! Yoksa ilişkilerinin en başından beri kocası olmasını istediği Ege’nin “doğru erkek” olmadığını içten içe biliyor muydu?

Hoşça kal gençliğim, umudum ve hapishanem
10 yıl birlikte olduğu adamı terk ettikten sonra tüm hayatı bir anda değişen reklamcı Lara, bir yandan asılan erkekler, kıskanç arkadaşlar, işgüzar patronlar, içindeki kadınlarla savaşırken, diğer taraftan hem muhteşem aşka ulaşmaya hem de boşanma travmasını atlatmaya çalışıyor. Ve en büyük aşkının ardından “Hoşçakal gençliğim, aşkım, umudum ve hapishanem...” diyor.

“1.85 boyunda, buğday tenli, geniş omuzlu, dolgun dudaklı, kara gözlü ve muhteşem gülümsemesiyle karşısındakinin soluğunu kesen, delicesine sevdiğim bu adama nasıl hayır diyebilirdim ki!”

En mutlu gününde hayatının erkeğiyle nikâh masasına doğru ilerlerken bunları düşünen Lara, yaşadığı bu rüyanın 2,5 yıl sonra kâbusa dönüşeceğini nereden bilebilirdi! Yoksa ilişkilerinin en başından beri kocası olmasını istediği Ege’nin “doğru erkek” olmadığını içten içe biliyor muydu?

10 yıl birlikte olduğu adamı terk ettikten sonra tüm hayatı bir anda değişen reklamcı Lara bir yandan asılan erkekler, kıskanç arkadaşlar, işgüzar patronlar ve içindeki kadınlarla uğraşırken, diğer taraftan hem muhteşem aşka ulaşmaya hem de boşanma travmasını atlatmaya çalışıyor. 

8 Mart’ta raflarda
Boşan da Gel-“Kusursuzluğu Keşfet”, genç yaşta boşanan güzel, kariyerinde başarılı bir kadının geçirdiği ruhsal değişimin sonunda aslında yaşadığı hayatın onu mutlu etmediğini fark etmesini, “gerçek” Lara’yı bulmasını mizahi bir dille anlatıyor. Sayfa 6 Kitabevi’nden çıkacak olan Boşan da Gel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde raflarda!

Oya Doğan
İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi mezunu olan Oya Doğan, haberciliğe 32. Gün programında başladı. Meslek hayatına Haftalık dergisi ve Vatan gazetesi hafta sonu eklerinde çalışarak devam etti. 2008 yılında, “Hayatımda başka bir şey denemek istiyorum,” diyerek Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine filminin kamera arkası belgeselini çekti. 2008’de Habertürk gazetesine transfer oldu. Dizilerin hayatımızı etkilediğini ifade etti ve setleri bilmesi nedeniyle Türk televizyon dizileri uzmanı oldu. Bloomberg HT’de 2010-2012 yılları arasında Türkiye’nin ilk dizi sektör programı olan Yerli Dizi’yi hazırlayıp sundu. Aynı zamanda Habertürk TV’de hafta içi her sabah Dizi Doktoru adlı bir bölümle dizi eleştirileri ve reyting analizi yaptı. Habertürk gazetesi HT Magazin ekinde Dizi Doktoru köşesini yazdı. Kanaltürk TV’de Dizi Doktoru programına imza attı. Ağustos 2013’te transfer olduğu Vatan gazetesinde Dizi Doktoru köşesini yazmaya devam ediyor.

Oya Doğan, Boşan da Gel,
Sayfa6 Yayınları, İstanbul 2016
Sayfa Sayısı: 224
Fiyatı: 17 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template