♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

“Temizlik İşleri” Kasım’da Sahne Pulchérie’de!

Cemal Toktaş ve Nergis Öztürk’ün öncülüğünde kurulan kültür ve sanat yapım merkezi Taşra Kabare, kahkahaların eksik olmadığı oyunları “Temizlik İşleri”ne 12 Kasım’da Sahne Pulchérie’de devam ediyor. Kara güldürü ve absürt türlerinin eğlenceli bir karması olan oyun, Toktaş ve Öztürk’ün yanı sıra Yeliz Kuvancı, Genco Özak, Orhan Bıyıklı, Onur Dikmen ve Serpil Göral gibi isimleri aynı sahnede buluşturuyor.

Cemal Toktaş ve Nergis Öztürk’ün öncülüğünde kurulan ve kültür-sanat alanında projeler üretecek yapım merkezi Taşra Kabare, 2 Kasım’da galasını yaptıkları oyunları “Temizlik İşleri”ne Sahne Pulchérie’de devam ediyor. Cemal Toktaş’ın yazdığı ve Ali Altuğ’un yönettiği “Temizlik İşleri”, bilinmeyen bir zaman ve diyarda çok ünlü bir şahsiyetin evinde geçiyor ve evin temizlikçisinin başına gelen tuhaf ve komik olayları konu alıyor. Toplumun iletişimsizliğe ve tahammülsüzlüğe sürüklenişini kendine has hicviyle eleştiren “Temizlik İşleri”, gerçeküstü olay akışıyla absürt komediye bürünerek seyirciye çok eğlenecekleri dakikalar vadediyor. 

12 Kasım’da ikinci kez seyirciyle buluşacak olan oyun, 19 ve 26 Kasım tarihlerinde de Sahne Pulchérie’de, 25 Kasım’da ise Moda Sahnesi’nde izlenebilecek. 

TV ve sinemadan yetenekler aynı sahnede
Oyunun bir diğer dikkat çekici yönü ise, televizyon ve sinema dünyasından tanıdığımız genç ve yetenekli oyuncuları buluşturuyor olması. “Kara Köpekler Havlarken” ve yardımcı erkek oyuncu ödülleriyle karşılandığı “Güneşi Gördüm” filmlerinde izlediğimiz, en son “Yılanların Öcü” dizisinde Kara Bayram rolünde karşımıza çıkan Cemal Toktaş, Antalya ve Adana’dan kadın oyuncu ödüllü “Kıskanmak”, “Barda” ve “Atlı Karınca” filmleri ve “Hatırla Sevgili”, “Böyle Bitmesin” dizilerindeki oyunculuğuyla konuşulan Nergis Öztürk, “Kocamın Ailesi” dizisinin sevilen isimleri Yeliz Kuvancı ve Genco Özak, “Kollama”, “Nizama Adanmış Ruhlar Ekip 1” dizilerinden tanıdığımız Orhan Bıyıklı, “İncir Çekirdeği”, “Hayatboyu” filmlerinin yanı sıra en son Halil rolünde izlediğimiz “Beyaz Yalan” dizisinin oyuncusu Onur Dikmen ve “Anlaşma”, “Küf” ve “Hacivat ile Karagöz Neden Öldürüldü?” sinema filmlerinden tanıdığımız Serpil Göral, “Temizlik İşleri” için aynı sahnede bir araya geliyor.

arabesk-pop-caz-alaturka bir yapılanma: Taşra Kabare
Oyuncu Cemal Toktaş ve Nergis Öztürk’ün öncülüğünde kurulan Taşra Kabare, kökeni “geleneksel”e dayanan, içerisinde ‘kara güldürü’, ‘absürt’, ‘epik’ türlerini barındıran tiyatro oyunları, sinema filmleri, müzikli oyunlar, televizyon ve müzik projelerinin üretileceği ve geliştirileceği bir yapım merkezi. Kendini “arabesk-pop-caz-alaturka bir yapılanma” olarak tanımlayan merkez, kolektif bir yapıda, birlikte üretmeyi de ilkesi sayıyor.

Temizlik İşleri
Tarih: 12-19-26 Kasım 2015, Perşembe
Saat: 20:30
Yer: Sahne Pulchérie
Çukurluçeşme Sok. No: 7 34433 Beyoğlu Taksim - İstanbul
Biletler: Biletix

Ayrıntılı bilgi için:
www.tasrakabare.com
twitter.com/tasrakabare
facebook.com/tasrakabare
instagram.com/tasrakabare

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template