♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Kahveye Yolculuk Haydarpaşa Garı’ndan

dsm group tarafından 22-25 Ekim tarihlerinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen İstanbul Coffee Festival’in merakla beklenen programı belli oldu. Dört gün boyunca Türkiye’nin lider markası Paşabahçe ana sponsorluğunda, Haydarpaşa Garı’nın nostaljik atmosferinde sürecek olan festival buram buram kahve kokacak, misafirler sanat ve müziğe doyacak. 154 markanın katılımıyla gerçekleşecek olan festivalde, profesyonel baristalardan gösteri ve sunumlar, tadım ve ikramların yanı sıra tasarım ürünler, interaktif workshoplar, seminerler, konserler, sergiler, ilgi çekici birçok etkinlik konuklarla buluşacak.

Dört gün boyunca unutulmaz bir deneyim sunacak festivalin öne çıkan etkinliklerinde;  İstanbul’un önde gelen nitelikli kahve dükkanları, üçüncü dalga kahve akımının temsilcileri, kahve severlerle bir araya gelecek. Müzikle harmanlanan bu etkinliklerde ayrıca yurtdışından ilk defa ülkemize gelen kahve uzmanları interaktif workshop ve seminerler düzenleyecek. Avrupa ve Amerika’nın önde gelen 3.dalga kahve akımı öncüleri, kahve üstadları ve kavurma uzmanları bir araya gelecek. Nordic Approach’ın Kurucusu Morten Vennersgaard, ünü Berlin sınırlarını aşan kahve dükkanı Five Elephant’tan Patrick Rolf Karlsson, SCAA Yönetim Kurulu Üyesi Andrew Hetzel, Panama’dan gelen çiftçi Graciano Cruz bunlardan yalnızca birkaçı.

Festivalde neler var?
Kahve tadımının yanı sıra düzenlenecek workshoplarda; evde Espresso ve Latte yapımı, kahve çekirdeği çekimi, kahve demleme teknikleri ve sağlıklı yaşam tüyolarına kadar birçok alanda eğitim verilecek. İki seansta düzenlenen ve çoğunun ücretsiz olan seminer ve workshopların 10.00-14.00 ve 14.00-19.00 saatleri arasında olacak. Haftasonu biletlerinin tükendiği, yalnızca 23 Ekim Cuma sabah seansı biletlerinin satışta olduğu Istanbul Coffee Festival programının detaylı bilgisine aşağıdaki linkten ulaşabilirisiniz. 
http://www.istanbulcoffeefestival.com/festival/program/

SCAE Türkiye Kahve Şampiyonası 
Kahve konusunda dünya genelinde düzenlenen tek resmi organizasyon olarak bili-nen World Coffee Events’in Türkiye seçmeleri SCAE Türkiye Koordinatörü Ayşin Aydoğdu tarafından 22-25 Ekim 2015 tarihleri arasından İstanbul Coffee Festival bünyesinde Haydarpaşa Garı’nda gerçekleşecek. 5 ayrı kategoride düzenlenecek yarışmada birincileri Dünya Şampiyonalarında Türkiye’yi temsil edecek. Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template