♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Celil Oker’den Bir Metropol Hikâyesi : Sen Ölürsün Ben Yaşarım

Polisiye edebiyatın usta kalemi Celil Oker’in yeni romanı Sen Ölürsün Ben Yaşarım 16 Ekim Cuma günü Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini alıyor!

Aykırı dedektif Remzi Ünal’ın maceralarını anlatmaya devam eden Celil Oker, Sen Ölürsün Ben Yaşarım adlı son romanıyla kentsel dönüşüm sürecinden bu sürecin sonuçlarından biri olan kültür sıkışmasına, bir tür zorunlu “modernleşme” hali olan plaza kültüründen sosyal çelişki ve çatışmaların odağındaki insan hikâyelerine kadar tam anlamıyla bir metropol hikâyesini okurlarına sunuyor. 

Güncel toplumsal olaylara da tanıklık eden Remzi Ünal’ın bu macerasında Oker’in ustaca kullandığı hiciv silahından bu kez Türkiye siyaseti de nasibini alıyor. 

Sen Ölürsün Ben Yaşarım, 16 Ekim Cuma günü tüm kitapçılarda!

Burası İstanbul. Burada Kimseye Arkanı Dönme!
“Önünde durduğunuz kapının aralık olması bela getirir. Ama sizi o kapıya kadar getiren şey, sırtınızı dönüp gitmek isteseniz de çoktan kaderinizi çizmiştir. Ve bunun böyle olduğunu hiç kimse, Dedektif Remzi Ünal’dan daha iyi bilemez.”

Remzi Ünal bu defa hatır için, kendine göre gayet kolay bir işi çözmek amacıyla yola koyuluyor. Hisarüstü’nde yaşayan ihtiyar bir çifte, büyük bir inşaat firmasının şantiyesinde kaza geçiren oğullarının hak mücadelesinde yardım etmesi istenmiştir. Ama bu iş için çaldığı ilk kapının ardında, kafasından tek kurşunla vurulmuş bir cesetle karşılaşır. Ve her zamanki gibi bu ceset de sadece bir ceset olarak kalmaz. 

Celil Oker’den tüm mahalleleri rant hırsıyla devasa beton yığınlarına çevrilen İstanbul’un sıkışık trafiğinde, acımasız iş dünyasında, göğü delmek hevesindeki binaların arasında geçen, ince bir mizahla örülü, sürükleyici bir polisiye daha…

Celil Oker, 1952 yılında Kayseri’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olduktan sonra, ansiklopedi ve reklam metin yazarlığı, çevirmenlik, gazetecilik yaptı. Bin Lotluk Ceset, Bir Şapka Bir Tabanca, Çıplak Ceset, Kramponlu Ceset, Rol Çalan Ceset, Yenik ve Yalnız, Son Ceset, Beyaz Eldiven Sarı Zarf ve Ateş Etme İstanbul adlı eserleriyle polisiye edebiyatın en çok aranan isimlerinden olan yazarın yarattığı dedektif karakteri Remzi Ünal, okuyucuların gönlünde taht kurdu. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yaratıcı yazarlık dersleri veren Celil Oker evli ve iki çocuk babasıdır

Sen Ölürsün Ben Yaşarım / Celil Oker
Polisiye Roman
240 sayfa
15.00 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template