♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Kepler-22b Keşfedilmeden Yazılan Saşırtıcı Bir Bilimkurgu : “Tanrım Beni Görünür Kıl”

NASA, Kepler-22b'yi buldu, ama bu büyük buluştan önce benzer bir senaryo yazıldı, Türkiye'de çok ilginç bir bilimkurgu roman yayımlandı! Bu şaşırtıcı rastlantının hikâyesi, Nilüfer Önder'in yazdığı ve Potkal Kitap Yayınları'nca yayımlanan “Tanrım Beni Görünür Kıl”da okunabilir. Kitabın konusu kısaca şöyle:

Bu dünyada elde edemediklerini elde eden ama bunlardan mutluluk duymayan bedeninle karşılaşsan? Ve en çok kendini kıskansan?

Yıl 2185...

Zamanın en güçlü uzay bilimleri araştırma merkezi olan HNA, uzun yıllar yaptığı araştırmalar sonucunda Dünya'nın ikizini, Yeni Dünya'yı bulur. Ve bu yeni gezegendeki insanlığı, varlığımızdan haberdar etmek için başlatılan proje kapsamında beş bilim adamı Yeni Dünya'ya gönderilir. Ancak Jordon, Karin, Tilet, Nadine ve Grek'in, Yeni Dünya'daki insanlığın arasına karışıp, hiç ummadıkları bir anda yeni gezegenin sunduğu gerçeklerle yüzleşmeleri, projenin seyrini tamamen değiştirir. İki dünya ve iki insanlık arasındaki gizli bağı çözme savaşları, kendi hayatlarına dair aradıkları cevaplar, aşkları ve var olma çabaları...

İkinci bir şansın, ikinci bir yaşamın olsa? Peki ya zaten, başka bir gezegendeki hayatına göre ikinci bir şansını yaşıyorsan?

Nilüfer Önder, ilk bilimkurgu romanı “Tanrım Beni Görünür Kıl”da tüm bu sorulara yanıt arıyor. Okuru büyülü bir dünyaya sürükleyen yazarın ilk romanı, Türkçe bilimkurgu edebiyata yeni ve nitelikli bir katkı aynı zamanda. Potkal Kitap Yayınları'nca yayımlanan eser okurun ilgisini bekliyor. 

Tanrım Beni Görünür Kıl, Nilüfer Önder, roman, 320 sf, Potkal Kitap Yayınları, 20 TL 


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template