♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Astrolojinin Bilimle İmtihanı : Yıldızlar Size Ne Söylemiyor?

Tevfik Uyar’ın falın, falcılığın anatomisini çıkararak otopsisini yaptığı “Astrolojinin Bilimle İmtihanı” Kırmızı Kedi etiketiyle raflarda yerini alıyor. Meraklısının okumadan güne başlamadığı tutkunun peşine düşen Uyar, gerçeğe tutkuyla bağlı olanlara seslenerek, yıldızların bize neleri söyleyemeyeceğini ortaya koyuyor.

● Astroloji neden ve nasıl ortaya çıktı?
● Astroloji neden “sahtebilim”dir?
● Astroloji neden bu denli “tuttu”?

Tevfik Uyar bu üç soru ve yanıtları çerçevesinde, gerçeğe tutkuyla bağlı olanlara seslenerek, yıldızların bize neleri söyleyemeyeceğini ortaya koyuyor. Astrolojinin Bilimle İmtihanı, sahte inanışlar ve merak duygumuzun oburca sömürülmesine karşı bir “yalansavarlık” çalışması. Bir yanda işkembe-i kübrada imal edilmiş sözde bilgiler ve kehanetler var, diğer yanda bilimin ve mantığın söyledikleri…

Uyar, “Mars ve Venüs’ün etkisiyle şu sıralar her zamankinden daha duygusal olabilir, ailevi konularda bir takım çözümsüzlüklerle karşı karşıya gelebilirsiniz” falcılığının anatomisini çıkarıyor, sonra da otopsisini yapıyor.

İlk gazete astroloğunun şaşırtıcı öyküsünden finansal yatırımlar ile isimlerimizdeki harflerin ilişkisine kadar, çağlar öncesi ile gelecek arasında gezinen, son derece keyifle okunan, uyarıcı bir kitap.

Dizisi : Popüler Bilim Dizisi
Yazan : Tevfik Uyar
Sayfa : 236
Fiyatı : 18 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template