♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

KısaKes’meye Hazır Olun!

Dünyadaki öğrenciler için, öğrenciler tarafından yaratılan KısaKes, 28 Ocak’ta gerçekleşecek gala gecesiyle 87 ülke, 1389 film arasından seçilen 13 genç yönetmeni İstanbul’da buluşturuyor.

Zeynep Özbatur son filminin toplantısını, Paolo Bertolin Venedik Film Festival direktörlüğünü, David Wilkinson İngiltere'de imza attığı ilkleri, Palme D’or ödüllü Rezan Yeşilbaş yönetmen koltuğunu, Özge Özpirinçci son dizisinin setini üç günlüğüne kapıp jüri koltuğunda KısaKes'iyor. KısaKes film serüvenine büyüyerek devam ediyor. Yarışma deneyimini de arkasına alarak festival hayatına adım atan KısaKes, artık uluslararası bir kısa film festivali; ama merak etmeyin o hala öğrenci!

Sinemaseverler, KısaKes ile birlikte hem 13 genç yönetmenin filminden oluşan özel yarışma seçkisini, hem de dünya çapında pek çok başarıya imza atmış kısa film yönetmenlerinin KısaKes'e katılan kısa filmlerini bir arada izleme fırsatı yakalıyor. Festival sırasında, sinemaseverler yarışma seçkisini izlemekle kalmayıp, www.sinematürk.com sitesinde bulunan festival listesinde filmlere oy vererek ödüle ortak oluyor.

Sinema sektörünün uluslararası yerli ve yabancı önde gelen isimleri deneyimlerini ilk ağızdan masterclass’lar, workshoplar ve söyleşiler aracılığıyla katılımcılara aktarırken; kokteyllerde genç sinemacı ve sanatseverler sektörün özel isimleri ile tanışma olanağı yakalıyor.

28 Ocak Çarşamba gecesi gerçekleşecek olan festivalin Gala Gecesi’nde finale kalan uluslararası 13 yönetmen arasından 5’i sinemaseverlerin katılımıyla unutulmaz bir gecede ödülleriyle buluşuyor.

KısaKes, Sonsuz Ol 
KısaKes sinema severler, genç yetenekler ve ünlü isimleri bir araya getirmekle kalmıyor. Satın alınan her bilet için Kansersiz  Yaşam Derneği’ne katkıda bulunmanızı sağlıyor.

Festival ve etkinlikler hakkında daha detaylı bilgi için www.kisakes.org sitesini ziyaret edin.


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template