♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Arslan Sayman'dan Çocuklara Tarihi Kurgu : Kirazlı Köşk’ün Çocukları

Büyümediğini düşünen, içindeki çocuk da uslu durmayan Psikolog – Yazar Arslan Sayman’ın yeni kitabı “Kirazlı Köşk’ün Çocukları” Kırmızı Kedi Yayınevi etiketiyle raflarda yerini almaya hazırlanıyor...

Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezun olan Sayman, bir süredir sektörel dergilerde editörlük yapmakta, çeşitli dergilerde öyküler, gezi yazıları yayımlamakta ve çocuk kitapları yazmaya tam gaz devam etmekte... Okurlardan büyük ilgi görerek klasikleşen ödüllü çocuk kitapları yazarı Arslan Sayman’dan çocuklar için bu kez sürükleyici bir tarihi kurgu…

Şermin, İzmir’de, çok sevdiği Nergisli Ev’de anne ve babasıyla mutlu bir hayat sürüyordu. Ancak 13 yaşına girdiği yıl, hem ailesinin hem kendisinin hayatı beklenmedik bir şekilde değişti. Aldıkları kötü bir haberle her şeyi geride bırakan aile, İstanbul’a, büyük dede Deli Necip Paşa’nın yaptırdığı Kirazlı Köşk’e taşındı. 

Ancak Şermin için bu yeni düzene alışmak hiç de kolay değildi. Köşkteki kurallara uymak da! Kirazlı Köşk’ün bahçesindeki atölyeye yaklaşmasının bile yasaklanması, Şermin’i caydırmıyor, tam tersine iyice meraklandırıyordu.

Şermin, en yakın arkadaşı Muhibbe’yle birlikte köşkteki sırları tek tek ortaya çıkarmayı kafasına koymuştu. Bu süreçte küçük kuzeni Ragıp’a hiçbir şey belli etmemeli, annesi Bedriye Hanım’ı hoş tutmalı, Muhibbe’nin babası İzzet Efendi’ye görünmemeliydiler!

Kirazlı Köşk; Şermin, Muhibbe ve Ragıp’a bilinmeyen bir geçmişin kapılarını açarken okura da benzersiz tarihi bir serüven yaşatıyor.

Dizisi : Kırmızı Kedi-ÇOCUK
Türü : Roman
Yazan : Arslan Sayman
Sayfa : 168
Fiyatı : 12 TLShare this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template