♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Ceza

“Doğruluk mu? Cesaret mi?” sorusunun peşinden giden yerli gençlik macera filmi “Ceza” 8 Ağustos’ta gösterime giriyor...

Senaryosunu ve yönetmenliğini Burak Donay’ın yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Deniz Gönen Türkcan, Ebru Şancı, Kaan Oruçoğlu, Murat Yatman, Sertaç Akkaya, Tuğçe Koçak ve Yılmaz Calayır gibi isimler yer alıyor. Cast sorumlusu olarak tanıdığımız Donay ilk senaryosuyla kamera arkasında... 

Okulun popüler çocuğu hafta sonunu geçirmek için arkadaşı Cem ile birlikte bir plan yaparlar. Kız arkadaşlarıyla beraber sınırları zorlayacak bir parti hazırlamak isteyen iki genç, okulun en zengini Selim'i de işin içine katmaya karar verirler. İki kafadar biraz saf olan Selim'e, eğer onlara yardım ederse Müge'yi de partiye getireceklerini söylerler. Selim, planlanan parti için Şile'deki yazlık evlerini ayarlar ve kredi kartını Cem'e teslim eder. Normal başlayan gecede gençler, alkol ve uyuşturucunun etkisiyle kontrolü kaybedip gecenin beklenmedik şekilde ilerlemesine tanık olur.

Künyede öne çıkan kimse yok, 1 Sanat Yapım’ın da ilk filmi... Bunca bilinmezlik arasında konu ve fragmandan görünenlerse bolca klişe... Altı arkadaşın yazlık evde haftasonu kaçamağı, alkol ve uyuşturucu eşliğinde dozu kaçan eğlence... Meşhur şişe çevirmece oyunu eşliğinde cinsellik, iki kızı öpüştürme gibi ucuz numaralarla dolu fragmandan görünen sinema filminden çok, tv filmine benzediği ve oyunculukların yerlerde süründüğü... Biz almayalım, alanı da tutmayalım...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template