♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Uzay Kuvvetleri 2911

Üç yıllık hummalı bir çalışmanın ürünü olan Türkiye'nin ilk 3D animasyon filmi “Uzay Kuvvetleri 2911”, 16 Mayıs’ta gösterime giriyor...

2911 yılında bir görev için yola çıkan "TCG Savarona" adlı Türk uzay gemisi ve mürettebatının yaşadığı büyük serüveni anlatan filmin konusu kısaca şöyle; Uzayın dokuzuncu sektör adıyla bilinen tehlikeli ve henüz keşfedilmemiş kısmında bulunan bir nebulanın içinden gaz ve partikül örnekleri toplamak üzere Murat kaptan komutasındaki bilim adamlarından oluşan dört kişilik küçük bir mürettebat Albatros uzay istasyonundan Savarona uzay gemisiyle ayrılarak yola çıkarlar. Bu basit gibi görünen yolculukları onların yaşamla ölüm arasında kalacakları bir savaşın tam ortasına götürecektir. Bu savaşı kazanamazlarsa tüm güneş sistemi ve insan soyu da yok olacaktır. İşte bu savaşın kaderini Murat kaptan ve mürettebatının amansız mücadelesi belirleyecektir.

Animaj’ın yapımcılığında, Şahin Derun’un yönettiği filmin motion capture oyuncuları Çetin Yeltekin, Rıza Gülmez ve Gamze Demir’ken, seslendirmeleri Umut Tabak, Zeynep Önen, Murat Şen, Mustafa Oral, Zeynep Ateşer, Aydoğan Temel, Nur Subaşı, Fatih Özacun, Mesud Uz, Naci Taşdöğen tarafından yapılmış... Sonunda yerli malı bir animasyonu sinemada izleyebileceğiz... Bu işin iyi tarafı... Kötü tarafınıysa saymakla bitmeyecek belli ki... Tek tek sayarsam ayıp olacak... Efektlerin ve karakterlerin çağın çok gerisinde olduğunu herkesin görebileceği fragman hiç umut vermiyor... Daha dünyayı keşfetmeden uzaya çıkmış gibiyiz, vasatı yakalamak için önümüzde çok yol var... Yine de ilk adımdır, kıymetlidir diyelim...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template