♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: About Time / Zamanda Aşk

Sevilen İngiliz romantik komedilerinin yaratıcısı Richard Curtis’in bir aşkı zamanda yolculukla yoğurduğu “About Time”, “Zamanda Aşk” adıyla 4 Ekim’de gösterime giriyor...

30 yılı deviren kariyerine senarist olarak başlayan Curtis, tv dizileriyle başlamış, 1994’de “Four Weddings and a Funeral” ile adını duyurmuştu. 1999’da “Notting Hill” ile başarısını perçimleyerek peşi sıra kendine has stiliyle sesini duyurmaya eden Curtis, 2003’te “Love Actually” ile yönetmenliğe geçiş yaptı. İkinci uzun metrajı “The Boat That Rocked”dan dört yıl sonra yeniden yönetmen koltuğunda... Domhnall Gleeson ve Rachel McAdams’ın başını çektiği kadroda, Bill Nighy, Tom Hollander, Margot Robbie, Lydia Wilson, Lindsay Duncan ve Vanessa Kirby yer alıyor...

Tim Lake 21 yaşına geldiğinde zamanda yolculuk yapabildiğini keşfeder. Yine keyifsiz geçen bir Yeni Yıl partisinin ertesi akşamında, Tim’in babası oğluna uzun zamadır ailenin erkeklerinin zamanda yolculuk yapabilme yeteneği olduğunu söyler. Tim, tarihi değiştiremez, fakat kendi hayatında olmuş ve olmakta olan şeyleri değiştirebilmektedir. Bunun üzerine o da bir kız arkadaş edinerek en azından kendi dünyasını güzelleştirmeye karar verir ama maalesef bu düşündüğü kadar kolay olmayacaktır.

Avukatlık eğitimi almak üzere Cornwall sahilinden Londra’ya taşınan Tim sonunda, güzel fakat kendine güveni olmayan Mary ile tanışır. Aşık olurlar, sonrasında ise zaman yolculuğundan kaynaklanan talihsiz bir olay sonucu onunla daha tanışmamış hale gelir. Böylelikle tekrar ilk tanışmalarını yaşarlar…ve sonra tekrar… Zaman yolculuğununda ustalaşan Tim sonunda onun kalbini kazanır. 

Daha sonra, Tim güçlerini en mükemmel ve romantik şekilde evlenme teklif etmek için, düğününü en kötü sağdıç konuşmasından kurtarmak için, en iyi arkadaşını işle alakalı bir felaketten kurtarmak için ve hamile karısını kızlarının doğumu için Abbey Road’un sıkışık trafiğinde hastaneye yetiştirmek amacıyla kullanır. 

Zamanda yolculuk yeteneğiyle etkilenen bir hayata mercek tutan Curtis, zamanın önemini vurguluyor belli ki... Böyle bir yeteneğiniz olsa bile kullanmayın zira hayatın renkleri değiştirmeye çalıştığınızda kayboluyor demeye soyunuyor... Bu mesajı boşverip filmden zevk almak mümkün gibi... Fragman ilgi çekici, iyi romantik komedi bulmanın zor olduğu dönemde, her zamanki Curtis imzası için seyredilip eğlenilir... Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template