♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Süperstar

Sıradan birinin aniden şöhret oluşuna Truman Show tadında bir bakış atan Fransız işi Süperstar, 5 Temmuz’da gösterime giriyor... 

Bir sabah uyandığınızda aniden ünlü olduğunuzu fark ederseniz ne yaparsınız? sorusuna cevap veren filmde, Martin işe gitmek üzere metroya bindiğinde bir tuhaflık hisseder. Etraftaki insanlar sürekli ona bakmaktadır. İnsanlar imza ister, fotoğrafını çeker ve takip ederler. Hiçbir özel durumu olmayan Martin nedensiz ve anlamsız bir biçimde aniden ünlü olmuştur. Televizyon kanalları programlarına davet etmek için sıraya girerken Martin, sürekli genişleyen medya girdabında kapana kısılmıştır. Nedenini bulmaya çalıştıkça, olayları sorguladıkça şöhreti daha da artar. Fakat bu sebepsiz ve ani şöhret Martin’in hayatını altüst edecektir.

Serge Joncour’un “L'Idole” adlı romanına dayanan filmin yönetmeni, “Şantör” ile hatırladığımız Xavier Giannoli... Kad Merad, Cécile De France, Alberto Sorbelli ve Pierre Diot’un başını çektiği oyuncu kadrosuyla Giannoli beşinci uzun metrajında Venedik’te sükse yapmış, birde adaylık kapmıştı... Geçtiğimiz Ağustos’ta Fransa ve Belçika’da vizyona giren film, beklenen ilgiyi göremeyen örneklerden biri olarak dört kopyayla gösterimde olacak... Andy Warhol’un meşhur sözüne dayanan konusuyla, ilgi çekici... Fragmanı da aynı merakı uyandırınca, sıradan bir adamın nasıl ünlü olduğunu anlamak için bekliyoruz...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template