♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: La Strategie De La Pousette / Aşk Taktikleri

Fransız romantik komedilerinin vizyonda kendine salon bulması tam gaz devam ediyor. “La Strategie De La Pousette”, “Aşk Taktikleri” adıyla 28 Haziran’da gösterime giriyor...

Geçtiğimiz kasım ayında iki festivalde gösterim yaptıktan sonra ülkesinde 2 Ocak’ta vizyona giren ve vasat bulunarak çabucak unutulan film, ülkemizde bir yaz klasiği olarak seyirci bekliyor. Amerika’da tek salonda gösterim şansı bulup sadece 1799 dolar hasılat yapabilen filmin senaryosunu “Gerilim hattı / High Lane” ile tanıdığımız Louis-Paul Desanges kotarmış. Yönetmen koltuğuna ise henüz pek tanınmamış bir aktör Clément Michel, ilk uzun metrajı için oturmuş. İki kısa metraj ve bir diziden sonra ilk uzun metrajına soyunan Michel, kendisine de rol vermiş. Çiftimiz Raphael Personnaz ve Charlotte Lebon’a Jerome Commandeur, Camelia Jordana, Julie Ferrier ile François Berléand eşlik ediyor. Adından ziyade simalarından tanıdığımız oyuncu kadrosuyla, “Aşk Taktikleri” pekte öne çıkmıyor. 

Thomas, bir ilişkinin gereklerini yerine getiremediği için kız arkadaşı Marie tarafından terk edilir. Fakat bir yıl geçmesine rağmen Thomas hala onu unutamaz. Bir gün kendini kollarında bir bebekle bulduğunda, onu hayallerindeki kadını geri kazanmak için kullanmaya karar verir. Bir anda baştan çıkarıcı bir baba profiline bürünen Thomas, tüm boşanmış annelerin dikkatini çekecektir. Tatlı bir yalan etrafında dönen film, birbirini çok seven çiftlerin aynı anda aynı şeyi istemesinin ne kadar zor olduğuna da dikkat çekiyor. 

“Hareketli, komik ve göz kamaştırıcı olan bu karakterlere film boyunca siz de âşık olacaksınız...” sloganıyla türün meraklılarını salona çağırma taktiğine rağmen fragmandan görünen çok tipik bir fransız işi... Gayet öngörülebilir bir senaryo ile mutlu sona çıkan bir yol hiç çekici gelmiyor açıkçası... Türün meraklıları dışında kimseye hitap etmiyor...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template