♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Kedi Severleri Fazlasıyla Mutlu Edecek Bir Kitap: ''Kediler Hep Dört Ayak Üstüne Mi Düşer?''

Çocuk kitapları hakkında yazan, Açık Radyo’da çocuk kitapları programı sunan, nam-ı diğer “dolap kapağı” M. Banu Aksoy bu kez kendi kitabını müjdeliyor! Bir Dolap Kitap sitesinden aşina olduğumuz meraklı şirinler Moli ile Olaf, artık birer kitap kahramanı! Bu iki kafadarın sorularına cevap arayacağı “Moli ile Olaf Merak Ediyor” dizisi, rengârenk bir kedi kitabı ile başladı: Kediler Hep Dört Ayak Üstüne mi Düşer? 

Bir Dolap Kitap sitesi yazarlarından M. Banu Aksoy’un çizgilerinden doğan Moli, Olaf ve Kedimiyo, sıcak bir yaz sabahı gizemli komşularının evine misafir olur ve hep birlikte kedi sohbeti yaparlar. Sohbet koyulaştıkça kediler hakkında neler öğrenirler neler. Öğrendiklerini yazar, listeler, kesip yapıştırıp sayfaları süslerler. Böylece biz okurlar hem bu tatlı kafadarları yakından tanıma fırsatı bulur hem de onların sıcacık rehberliğinde kedilerle ilgili merak ettiğimiz ne varsa öğreniriz.

Kediler ne sever, ne sevmez? Dertlerini nasıl anlatır? Kediler gerçekten hep dört ayak üstüne mi düşer? Farklı dillerde pisi pisi nasıl söylenir? Neden ormanlar kralı aslandır? Kediler yalanınca tüy yutmaz mı?.. Tüm bu soruların ve çok daha fazlasının cevabını Kediler Hep Dört Ayak Üstüne mi Düşer?’de bulacaksınız. Titiz bir çalışmayla kedilerle ilgili tüm bilgilerin çocuklar için anlaşılır kılındığı kitabın sonunda bir de mini sözlük yer alıyor. Kitapta ayrıca sizin için hazırlanmış etkinlik sayfaları da var. Kolaj tekniğiyle oluşturulmuş planlar, postitler, listeler ve çizimlerle zenginleşen sayfalardaki birbirinden güzel kedi fotoğrafları ise kitabın en güzel hediyesi! 

Bilgiyi renkli bir kurguyla iç içe geçirişi, etkinlik önerileri ve hareketli tasarımıyla Kediler Hep Dört Ayak Üstüne mi Düşer? kedi severleri ve meraklı okurları fazlasıyla mutlu edecek. Moli, Olaf ve yeni arkadaşları Kedimiyo ile KEDİLERİ keşfetmeye, pisi pisi dilini çözmeye hazır mısınız?
İşte şimdi bol kedili bir serüven sizi bekliyor!

M. Banu Aksoy kimdir?
M. Banu Aksoy sanat tarihi eğitimi aldı. Televizyon için hazırlanan kültür sanat ve çocuk programlarında metin yazarlığı yaptı. Eşi Yıldıray ile birlikte Bir Dolap Kitap adlı internet sitesinde çocuk kitapları hakkında tanıtım, yorum, eleştiri yazıları yazıyor ve aynı adla Açık Radyo'da canlı yayınlanan çocuk kitabı programını sunuyor. Zamanını bisiklet sürerek, seramik, resim, origami yaparak ve minik oğlu Tayga'yla oynayarak geçirmeyi seviyor.

”Kediler Hep Dört Ayak Üstüne mi Düşer?”
Teknik Özellikler:
Yazan: M. Banu Aksoy
Yayınevi: Hayykitap - 215
Kategori: Yaşasın Çocuklar - 44
Sayfa sayısı: 40
Birinci baskı: Mayıs 2013
Fiyatı: 11 TL
Ebad: 20x23
ISBN: 978-605-5181-22-2

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template