♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Efes Pilsen One Love Festival 12 Programı Açıklandı

Bu yıl, 20 - 21 - 22 Haziran’da Parkorman’da gerçekleştirilecek Efes Pilsen One Love Festival 12’nin heyecanla beklenen programı açıklandı. Yeni açıklanan isimleri arasında İngiliz alternatif pop-rock grubu “Keane”  ve  efsane İngiliz grup “New Order”ın da bulunduğu festival’de üç gün boyunca dünyadan ve Türkiye’den toplam 21 müzisyen ve grup sahne alacak. Geçtiğimiz günlerde açıklanan Britpop’un efsane ismi “Blur”, günümüz elektronik müzik sahnesinin en önemli vokallerinden “James Blake”, şimdiden büyük arenalar ve festivallerde ismini tepelere yazdıran indie rock grubu “The Vaccines”, bir başka önemli İngiliz Indie rock grubu “Foals” da Efes Pilsen One Love festival 12’de müzikseverlerle buluşacak isimler arasında.

Efes Pilsen tarafından Pozitif Live organizasyonuyla 2002 yılından bu yana aralıksız gerçekleştirilen Efes Pilsen One Love Festival, 12. yılında da müzikseverlere unutulmaz bir müzik, eğlence ve festival deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. 20 – 21 – 22 Haziran tarihlerinde Parkorman’da gerçekleştirilecek ve geçtiğimiz haftalarda Britpop’un efsane ismi Blur, Fransız post hip-hop sanatçısı Wax Tailor ve İngiliz Indie rock grubu Foals’un sahne alacağının duyurulduğu festivalin programı açıklandı. İngiliz alternatif pop-rock grubu Keane, yaşayan efsane New Order, İngiliz Indie rock grubu The Vaccines, Türkiye’de ilk performansını verecek olan ünlü DJ ve prodüktör Gramatik, yeni nesil elektronik müzik dehası James Blake gibi dünyadan ve Türkiye’den toplam 21 müzisyen ve grup, Efes Pilsen One Love Festival 12’de sahne alacak. Festival alanında kurulacak ana sahne ve alternatif sahnedeki dolu dolu müziğin yanı sıra üç gün boyunca aralıksız eğlence, sürprizler, sosyal medya bağlantıları ve aktiviteler ile katılımcılar, gerçek festival coşkusunu doyasıya yaşayacak. 

Efes Pilsen sponsorluğunda gerçekleştirilen ve 24 yaş üzeri katılımcılara açık olan Efes Pilsen One Love Festival 12’nin biletleri 8 Mayıs Çarşamba günü Biletix üzerinden satışa sunulacak. 

Bilet Fiyatları :
İndirimli biletler 20 Haziran Perşembe günü 50 TL, 21 Haziran Cuma ve 22 Haziran Cumartesi günleri ise 60 TL olarak satışa çıkacak. Festivalin üç günü için geçerli olan indirimli kombine bilet ise 135 TL olacak. Tam biletler ise 20 Haziran Perşembe günü 80 TL, 21 Haziran Cuma ve 22 Haziran Cumartesi günleri 90 TL’den satılırken tam kombine bilet 190 TL olarak satışta olacak.

Festivalin ilk gününde açılışı Mert Tünay, kapanışı Keane yapacak
Festivalseverlere, 20 Haziran Perşembe günü saat 14.00 itibariyle kapılarını açacak olan Efes Pilsen One Love Festival 12’nin ana sahnesinin ilk konuğu Mert Tünay olacak. İlk çalışmasını geçtiğimiz günlerde yayınlayan Mert Tünay’ın ardından, müzik otoriteleri tarafından kendi şarkılarını yazan en başarılı kadın müzisyenler arasında gösterilen gazeteci ve müzisyen Melis Danişmend, en sevilen şarkılarını Efes Pilsen One Love Festival 12 katılımcıları için seslendirecek. Efes Pilsen One Love Festival’in ilk gününde kapanışı ise Türkiye’deki hayranları tarafından ilgiyle beklenen İngiliz alternatif pop-rock grubu Keane yapacak. Festivalin ilk gün programına önümüzdeki günlerde yeni isimler eklenecek. 

Efes Pilsen One Love Festival’in ikinci gününde kapanış Blur’den 
21 Haziran Cuma günü saat 14.00 itibariyle kapılarını açacak olan Efes Pilsen One Love Festival 12’nin ana sahnesinin ilk konuğu, Türkiye’den çıkan ve dünya standartlarında müzik yapan genç Indie rock grubu The Away Days olacak. The Away Days’in ardından yerli müzik camiasında şimdiden kültleşen Büyük Ev Ablukada, festivalseverler için en coşkulu performanslarını gerçekleştirecek. Ardından Efes Pilsen One Love Festival 12 ana sahnesi, iki önemli genç İngiliz Indie rock grubunu ağırlayacak. Önce; Yannis Philippakis, Jack Bevan, Walter Gervers, Edwin Congreave ve Jimmy Smith tarafından kurulan Oxford, İngiltere çıkışlı Foals ve ardından Arni Arnason, Freddie Cowan, Pete Robertson ve Justin Young’dan oluşan The Vaccines en yeni parçaları ile Efes Pilsen One Love Festival 12’de sahne alacak. Ana sahne gitgide ısınırken ve festival coşkusu doruğa ulaşırken, festivalin ağır toplarından Britpop’un efsane ismi Blur, Efes Pilsen One Love Festival 12’nin ana sahnesindeki yerini alacak. 24 yıldır Brit-Pop/rock dünyasının en önemli isimleri arasında yer alan ve Türkiye’ye ilk kez Efes Pilsen One Love Festival 12 kapsamında gelecek olan İngiliz grup, festivalin ikinci gününün kapanışını yapacak.

Festivalin kapanışı yaşayan efsane İngiliz rock grubu New Order’dan 
Festivalin son günü olan 22 Haziran Cumartesi, Efes Pilsen One Love Festival 12, kapılarını saat 14:00 itibariyle açacak. Ana sahnenin ilk yerli sanatçısının ardından festival ana sahnesi Rebel Moves ile şenlenecek. 2007 – 2010 arasında sessiz kalan Rebel Moves, Hakan Özer, Erol Çay ve Ömer Ahunbay ile geri döndü. Grup, şimdi, Efes Pilsen One Love Festival 12 ana sahnesinde 2013’te çıkardıkları yeni albümleri “Kimileri Bir İleri”ndeki şarkılarının yanı sıra görsel, ışık ve tasarımları ile özel hazırlanmış yeni sahne şovları “v2.013″ü festival katılımcıları ile paylaşacak. Efes Pilsen One Love Festival 12’nin son gününde, ana sahnesinde ağırlayacağı önemli isimlerden biri ise gerçek ismi Jean-Christophe Le Saoût olan ve son albümü “Dusty Rainbow From the Dark” ile büyük beğeni toplayan Fransız Hip Hop sanatçısı Wax Tailor. Türkiye’deki müzikseverler tarafından çok sevilen ve coşkulu sahne performansları ile tanınan bu isim hayranlarına eşsiz bir müzik ziyafeti verecek. Wax Tailor’dan sonra, olağanüstü bir vokale sahip James Blake’in hipnotize edici sahne performansı festivale damgasını vuracak anlardan birisi olacak. Efes Pilsen One Love Festival 12’nin kapanışını yapacak grup ise 1980’de efsanevi Manchester’lı “Joy Division” grubunun solisti Ian Curtis’in ölümünden sonra kurulan başka bir efsane isim New Order olacak. Türkiye’deki ilk konserini verecek olan New Order müzik tarihine ismini kazıyan hitlerinin yanı sıra Joy Division klasiklerinden birkaçını da icra edecek. 

Efes Pilsen One Love Festival 12 alternatif sahne ile de coşturacak 
Festival katılımcıları, üç gün boyunca, ana sahne performanslarının yanı sıra alternatif sahnede boy gösterecek müzisyen ve gruplarla coşmaya devam edecek. Ünlü DJ ve prodüktör Gramatik’in yanı sıra genç ve yerli isimlerden The Ringo Jets, Club Bangkok, Ali Biçim, Post, She Past Away, Kim Ki O, Mutrib, Islandman, Foton Kuşağı, Farfara, Yora, Ars Longa, TSU!, Nekizm’in yanı sıra tecrübeli grup Kung Fu da müzikseverlere eğlenceli anlar yaşatacak. 


Efes Pilsen One Love Festival 12 // 20 Haziran Perşembe Programı
Kapı Açılış: 14:00
Ana Sahne: Mert Tünay - Melis Danişmend – Yeni İsim- Yeni- İsim - Keane 
Alternatif Sahne: TSU! – Nekizm – Ars Longa – Kung-Fu

Efes Pilsen One Love Festival 12 // 21 Haziran Cuma Programı
Kapı Açılış: 14:00
Ana Sahne: The Away Days – Büyük Ev Ablukada – Foals – The Vaccines - Blur 
Alternatif Sahne: Fakap – Farfara – Foton Kuşağı – Yora

Efes Pilsen One Love Festival 12 // 22 Haziran Cumartesi Programı
Kapı Açılış: 14:00
Ana Sahne:  Rebel Moves – Wax Tailor – James Blake - New Order 
Alternatif Sahne: Islandman – Mutrib - Ali Biçim - She Past Away – Post - Kim Ki O – Club Bangkok – Ringo Jets - GramatikShare this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template