♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Formula 1 Rekabeti “Rush”tan İlk Fragman

Ron Howard’ın Formula 1 dünyasındaki iki pilotun arasındaki acımasız rekabeti anlattığı “Rush”tan ilk fragman yayınlandı.

Çift oscarlı yönetmen Howard ile, çift oscar adayı senarist Peter Morgan, James Hunt ve Niki Lauda’nın arasındaki rekabeti anlatıyor. Epik aksiyonda İngiliz James Hunt’ı Chris Hemsworth, Avusturyalı Niki Lauda’yı da Daniel Brühl canlandırıyor. Olivia Wilde ve Alexandra Maria Lara da onlara eşlik ediyor... 

Formula 1’in muhteşem altın çağına bir pencere açan “Rush” dünyada benzeri görülmemiş bir rekabetin gerçek hikayesini beyaz perdeye taşıyor. Bu iki birbirinin zıddı rakipten birisi yakışıklı İngiliz playboy James Hunt, diğeri ise sistemli ve parlak zekalı Niki Lauda. Rush bize bu iki güçlü karekterin yarış pistinde ve dışındaki yaşamını anlatıyor. Lauda ve Hunt kendilerinin fiziksel ve psikolojik sınırlarını zorlarken zafere giden kestirme bir yolun olmadığı ve hata yapma lükslerinin sıfır olduğu bir yarışın içindeler. 

Yeri gelmişken hatırlatalım; Ferrari’nin F1 Dünya şampiyonlarından Lauda, son yarışında feci bir kaza geçirerek vücudunun çoğu yanmış ve yarış dünyasına veda etmiş efsane pilotlardan biri... İlk fragman pek fikir vermiyor ama meşhur kazayı izleyeceğimiz belli, Formula 1’i beyazperdede izleme dürtüsüne kimsenin karşı koymayacağı da ortada... İki sıra dışı karakter, grand prix yarış pistindeki çekişmeler ve Howard’ın görüntüleriyle, F1 hayranlarının ağzı çoktan sulanmış durumda...

İlk gösterimini 13 Eylül’de İngiltere’de yapacak film, 20 Eylül’de Amerika’da gösterime girdikten sonra, muhtemelen gelecek sezonun başlarında bizde de gösterimde olacak...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template